جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

امحاء ۶۳ تن فرآورده خام دامی ناسالم در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

امحاء ۶۳ تن فرآورده خام دامی ناسالم در استان کرمانشاه

امحاء ۶۳ تن فرآورده خام دامی ناسالم در استان

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از ضبط و امحاء بیش از ۶۳ تن فرآورده خام دامی ناسالم در استان طی ۸ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا امیری معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه امروز شنبه در جمع خبرنگاران از انجام ۶۱ هزار و ۳۴۸ مورد بازدید و بازرسی از مراکز تهیه، تولید، فرآوری و عرضه فرآورده های خام دامی طی ۸ ماهه سال جاری در استان کرمانشاه خبر داد.

وی تعداد موارد غیر بهداشتی مشاهده شده در این بازدیدها را ۳ هزار و ۷۳۶ مورد اعلام کرد و اظهار داشت: در این مدت ۶۳ تن و ۷۳۳ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و ناسالم کشف، ضبط و امحاء شده است.

این مقام مسئول افزود: طی مدت مذکور تعداد یک هزار و ۲۰۱ مورد نمونه برداری از نمونه های مشکوک انجام شده که بر روی این نمونه ها تعداد ۴ هزار و ۸۹۰ مورد آزمایش صورت گرفته است.

به گفته معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، طی ۸ ماهه سال جاری تعداد ۱۲۹ مرکز متخلف شامل مراکز تهیه، تولید، فرآوری و عرضه فرآورده های خام دامی در استان به مراجع غذایی معرفی شده اند که از این تعداد، ۱۱۵ مرکز با دستور مقام قضایی پلمب شده است.

وی به مصرف کنندگان مواد خام پروتئینی توصیه کرد؛ گوشت مصرفی خود را فقط از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و از خریداری گوشت کشتار غیر مجاز، جدا پرهیز کرده و در صورت روئیت موارد تخلف بهداشتی، مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اطلاع دهند.