سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

امحاء 2 تن مواد غذایی فاسد در جوانرود - نمایش محتوای خبر

 

 

امحاء 2 تن مواد غذایی فاسد در جوانرود

دوتن مواد غذایی فاسد در جوانرود امحاء شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان جوانرود گفت: این میزان مواد غذایی فاسد را از اول اسفند 1395 تا کنون کشف و امحاء کرده ایم.

به گفته ابراهیم سهامی، طرح سلامت نوروزی به منظور تشدید نظارت های بهداشتی هدفمند بر فعالیت مراکز تهیه وتوزیع موادغذایی ، اماکن عمومی، بین راهی، و تفریحی و توریستی شهرستان جوانرود تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این طرح، کارشناسان و بازرسان بهداشت هر روز از ساعت 8 صبح تا 22 بر فعالیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و تورستی نظارت می کنند.

سهامی از مردم خواست؛ درصورت مشاهده هر گونه تخلف از عرضه کنندگان مواد خوراکی، با شماره تلفن های 732 مراکز تهیه، 207 اماکن عمومی، 63 بین راهی، و سامانه 58 ، تماس بگیرند.

رئیس دامپزشکی شهرستان جوانرود هم گفت: از تاریخ 28 اسفند 1395 تاکنون، 5 باب قصابی غیرمجاز بین راهی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و نیروهای انتظامی، در روستای صفی آباد شهرستان پلمپ شده اند.

دکتر احمد امیری افزود: طرح تشدید نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی درقالب 3 اکیپ ثابت وسیار توسط شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود تا 15 فرودین در سطح شهرستان به صورت مستمر ادامه دارد.

وی گفت: دراین مدت با همکاری شبکه دامپزشکی و بهداشت و درمان، 35 کیلوگرم گوشت فاسد و غیر بهداشتی از کبابی ها و قصابی های سطح شهر جوانرود کشف ، ضبط ومعدوم شده، و اخطارهای کتبی هم به صاحبان این اماکن داده شده است.