جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

امحاء 75 تن انواع فرآورده‌های خام دامی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

امحاء 75 تن انواع فرآورده‌های خام دامی در کرمانشاه

فرآورده های خام دامی

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از امحاء 75 تن انواع فرآورده‌های خام دامی فاسد از ابتدای سال تاکنون رد استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر نادر پرور در نشست خبری که روز سه‌شنبه (14 بهمن) برگزار شد، به تشریح اقدامات صورت گرفته از ابتدای سال تاکنون در دامپزشکی پرداخت.

پرور با اشاره به 75 هزار مورد بازدیدی که از ابتدای سال از اماکن تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های دامی صورت گرفته است، گفت: در این مدت 75 تن انواع فرآروده‌های دامی ضبط و از چرخه مصرف حذف شد.

وی ادامه داد: در 75 هزار مورد بازرسی انجام شده 7200 مورد تخلف بهداشتی مشاهده شد که از آنها 1205 مورد نمونه برداری و 7132 آزمایش انجام گرفت.

به گفته این مسئول در جریان این بررسی‌ها علاوه بر امحاء 75 تن انواع فرآورده‌های دامی، 128 مرکز نیز پلمپ شد و 318 پرونده قضایی در این خصوص تشکیل گردید.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به تشدید برخورد با مراکز عرضه مرغ زنده، از پلمپ 231 مکان عرضه مرغ زنده از ابتدای سال تا کنون خبر داد که با دستور مراجع قضایی صورت گرفته ‌است.

پرور در ادامه از صادرات 110 هزار راس دام به کشورهای حاشیه خلیج فارس از ابتدای سال تا کنون خبر داد و گفت: در این حوزه جزء استان‌های پیشرو در کشور بودیم.

وی با بیان اینکه در جریان این صادرات الزامات قرنطینه‌ای بهداشتی کشورهای مبدا و مقصد رعایت شده‌است، عنوان کرد: در این مدت حتی یک راس دام هم برگشت داده نشده ‌است.

میدر کل دامپزشکی استان کرمانشاه سقف در نظر گرفته شده برای صادرات دام از استان را 300 هزار راس برای این مدت اعلام کرد و افزود: تازمانی‌که مشکل تنظیم بازار به هم نخورد، صادرات انجام خواهد شد.