رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

امدادرسانی به 577 سیل‌زده در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی به 577 سیل‌زده در کرمانشاه

امدادرسانی به577 سیل‌زده در کرمانشاه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از امدادرسانی نجاتگران هلال احمر به 577 تن که به علت آب‌گرفتگی دچار مشکل شده بودند، خبر داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، کاووس محمودی با اعلام اینکه طی 3 روز گذشته بارش باران در سطح استان افزایش چشمگیری داشت، اظهار کرد: 73  تیم عملیاتی از برجسته ترین نجاتگران و متخصصان جستجو و نجات در سیلاب به مناطق سیل زده و آب گرفته استان اعزام شدند.
وی تصریح کرد: 353  نجاتگر در قالب 73  تیم عملیاتی با همراه داشتن 25 دستگاه آمبولانس، خودرو کمک دار، خودرو لجن کش و... جهت تسهیل در امر کمک رسانی به مناطقی که وضعیت نامساعدتری داشتند اعزام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه 29 منطقه استان دچار سیل زدگی و آب گرفتگی شده بود، عنوان کرد: مرکز استان و شهرهای بیستون، اسلام آبادغرب، جوانرود و گیلانغرب و... بیشترین آب گرفتگی امکان مسکونی و معابر را داشتند.
وی عنوان کرد: 577  تن طی 3 روز گذشته به علت آب گرفتگی فراوان گرفتار شده بودند که نیروهای امدادی با انجام عملیات رها سازی و انتقال برخی آنان به مراکز درمانی به یاری آنان شتافتند. همچنین تا بهبود وضعیت جوی و انتقال به اماکن امن اقلام زیستی همچون پتو، موکت، فانوس، والر و... همراه با 228 بسته موادغذایی اعم از برنج، روغن، کنسروجات و... متناسب با نیاز حادثه دیدگان بین آنها توزیع شد و 152 تن نیز اسکان یافتند.
محمودی افزود: یک جوان 30 ساله که بر اثر سیل در منطقه سوران سفلی از توابع شهرستان اسلام آباد غرب دچار سانحه شده بود توسط نیروهای عملیاتی از آب خارج و به نیروهای مربوطه جهت انتقال تحویل شد.
وی خاطر نشان کرد: یک جوان دیگر نیز بر اثر صاعقه دچار سانحه شده و به شدت آسیب دیده بود که نیروهای عملیاتی وی را  جهت مداوا به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل کردند.