جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

آمد بهار - نمایش محتوای صدا

 

 

آمد بهار

Loading the player...

نوروز، از لابلای خمودگی ماه ها سوزوسرما سر بر می آورد و خورشید، بر ستیغ کوه استوار می ایستد تا رویشِ گل ها و گیاهان را شاهد شود؛ رویش بهار و بنفشه، رویش پونه و پروانه و رویش بابونه های بی قرار.
... و نوروز، صدای پای آبشاران را زمزمه می کند و با ردّ پایی از شکوفه های تازه رُسته، زمین را گام می نهد، دامنی از نیلوفر می افشاند و پای کوبان، بر نسیم می ایستد، با نسیم می چرخد، دست می افشاند و کل می کشد.
تمام پنجره های یخ زده، رو به روشنایی گشوده می شوند و از پسِ فصل ها انتظار، بهار، قنداقه جوانه ها را در آغوش می گیرد و با آوای خوش کبوتران، بار دیگر تقویم ها به ابتدای اوراق خویش رجوع می کنند، به ابتدای ابتدای فصل ها، به نوروز.
و نوروز، این باستانی ترین شادمانی، همچنان می آید و در مسیر آمدنش، هزار و یک رنگِ جادویی را بر صفحه نقاشی طبیعت می پاشد.
و عید یعنی شادمانی، یعنی امید برای نو زیستن، یعنی زمانی که پروانه های نورس، بال بر پیله هایشان می کوبند، یعنی زمانی که شاخه تُرد نیلوفران، در باد می رقصد، یعنی وقتی که اطلسی ها چشم به این همه شگفتی می گشایند.در این روز های زیبا در نوروز ۱۳۹7 رادیو کرمانشاه ویژه برنامه بهار آمد همراه با بخشهای نمایشی شاد رادیویی و نمایشهای آرشیوی و خاطره انگیز سالهای گذشته به همراه موسیقی های بومی و شاد و میهمانان به همراه بخشهای گزارشی مختلف از رادیو کرمانشاه آوای مهر دوستی پخش خواهد شد

تاریخ تولید: بهار97

تهیه کننده و نویسنده : احسان مرادی

دستیار برنامه  و ارتباطات : خانم میرزایی

گویندگان : غلامرضا جمشیدی  ، خانم صنعتی

صدابردار  : مسیب قربانی

گزارشگران : خانمها اعظمی ، محمدی ، دشتی