جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

آمریکا و غرب به توان دفاعی ایران اعتراف کرده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

آمریکا و غرب به توان دفاعی ایران اعتراف کرده اند

توان دفاعی ایران

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: اقتدار و توان دفاعی ایران امروز به اندازه ای است که آمریکا و غرب را مجبور به اعتراف کرده و آن ها نیز ایران را به عنوان قدرت اول خاورمیانه می شناسند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله 'مصطفی علما' روز دوشنبه در دیدار جامعه کارگری و کارفرمایان استان کرمانشاه با وی، فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران همانند اقیانوسی بی پهناست که سراسر خیر، رحمت و خوبی است.

وی ادامه داد: شرایط ایران در قبل و بعد از انقلاب بسیار متفاوت است، روزگاری ایران اسلامی جولانگاه بیگانگان بود و رژیم ستمشاهی نوکری کشورهای غربی را می کرد و هیچ اختیاری از خود نداشت.
آیت الله علما افزود: اما امروز و به برکت انقلاب اسلامی شرایط با گذشته کاملا تغییر کرده و نظام جمهوری اسلامی تبدیل به خواری در چشم دشمنان اسلام شده و به همین دلیل است که آن ها پروسه اسلام هراسی را راه انداخته اند.
امام جمعه کرمانشاه یادآور شد: به فرموده حضرت امام (ره) آمریکا از اسلام سیلی خورده است و امروز به هر دری می زند که از اسلام انتقام بگیرد و از آن جایی که ایران هم بزرگترین منادی این دین الهی است، بیشترین دشمنی خود را روی کشورمان معطوف کرده است.
وی گفت: بدون شک ایران که به اذعان غرب، قدرت اول منطقه به حساب می آید اگر نبود امروز کشورهای عراق و سوریه سقوط کرده بودند و راه برای تسلط آمریکا در خاورمیانه باز شده بود اما حضور مقتدرانه ایران سبب شد تا دست آمریکا و هم پیمانانش کوتاه بماند.
آیت الله علما خاطرنشان کرد: ما باید رفته رفته وابستگی خود را به نفت و گاز کم کرده و درآمدهای حاصل از فروش آن ها را صرف زیرساخت ها کنیم.
وی با اشاره به بی معنا بودن تحریم های آمریکا و استقامت ستودنی ملت ایران، اقتصاد مقاومتی و اجرای صحیح آن را راهکاری مناسب برای بی اثر کردن تحریم های ناجوانمردانه دانست.
نماینده ولی فقیه در استان همچنین با اشاره به وضعیت بیکاری کرمانشاه گفت: آمار بالای بیکاری در استانی که این همه منابع طبیعی و معدنی در اختیار دارد بسیار ناراحت کننده است.
آیت الله علما ادامه داد: کرمانشاه یکی از قطب های کشاورزی کشور است و در تولید پسته، زعفران، زیتون و ... هم در کشور الگوست که توجه به همین ظرفیت ها می تواند اقتصاد استان را شکوفا کند.
وی خاطرنشان کرد: نباید از دولت انتظار داشت که همه کارها را انجام دهد و نرخ بیکاری را در استان پایین بیاورد بلکه ابتدا باید زیرساخت های اشتغال در استان فراهم شود و سپس از دولت نیازهای خود را مطالبه کنیم.
آیت الله علما در پایان از مدیران استان خواست تا با جهادی مظاعفتر زمینه کاهش و حل مشکل بیکاری در استان کرمانشاه را فراهم کنند.