رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

امسال یک درصد سال گذشته در کرمانشاه باران باریده - نمایش محتوای خبر

 

 

امسال یک درصد سال گذشته در کرمانشاه باران باریده

امسال یک درصد سال گذشته در کرمانشاه باران باریده

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال زراعی جاری(ابتدای مهر) تاکنون فقط 2.5 میلی‌متر در استان بارندگی داشتیم که تقریبا معادل یک درصد بارش‌های سال گذشته است.

علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: میانگین بارش‌های استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون فقط 2.5 میلی‌متر بوده که چندان قابل توجه نیست.

وی اظهار کرد: این در حالیست که سال گذشته تا این مقطع 215 میلی‌متر بارندگی داشتیم که با این احتساب بارش‌های امسال(تا این زمان) تقریبا برابر یک درصد بارش های سال گذشته است.

به گفته این مسئول، میانگین بارش‌ها تا این زمان در دوره آماری بلندمدت نیز 57 میلی‌متر بوده که با این احتساب نیز بارش‌های امسال استان چهار درصد بلندمدت بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه در ادامه از ورود سامانه ناپایدار به جو استان از روز چهارشنبه (26 آبان) خبر داد که البته بارش قابل توجهی برای استان نخواهد داشت.

زورآوند تاکید کرد: این سامانه تا شنبه هفته آینده کم و بیش جو استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث کاهش دمای روزانه و افزایش دمای شبانه خواهد شد. وی گفت: با عبور این سامانه از جو استان، شاهد کاهش چند درجه‌ای دمای هوا خواهیم بود.