جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

امسال 3 میلیون تن صادرات گندم و آرد داشته‌ایم - نمایش محتوای خبر

 

 

امسال 3 میلیون تن صادرات گندم و آرد داشته‌ایم

امسال 3 میلیون تن صادرات گندم و آرد داشته‌ایم

معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: امسال تاکنون سه میلیون تن صادرات گندم و آرد داشته ایم.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کرمانشاه، علی قنبری در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 اظهارکرد: خوشبختانه امسال با برنامه ریزی دقیق صورت گرفته در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های مرتبط توانستیم میزان خرید تضمینی گندم را از 4.8 میلیون تن به 11.5 میلیون تن افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مهمترین وظیفه این شرکت را خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان عنوان کرد و افزود: امسال بیش از 14 هزار و 800 میلیارد تومان یعنی رقمی معادل نصف بودجه عمرانی کشور را بابت خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت کردیم.

قنبری با بیان اینکه امسال برای اولین بار در کشور بعد از سال 1383 در زمینه تولید گندم و آرد خودکفا شدیم، افزود: همچنین امسال صادرات سه میلیون تنی آرد و گندم را داشتیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه نیاز برنج مصرفی کشور را 3.2 میلیون تن اعلام کرد و گفت: حدود 2.2 میلیون تن از برنج مورد نیاز را در داخل کشور تولید می کنیم.

قنبری با اعلام خبر تولید یک میلیون تن شکر طی سالجاری و بالا رفتن قیمت این محصول در یک بازه زمانی کوتاه خاطرنشان کرد: طی دوماه و با واردات 320 هزار تن شکر توانستیم بازار این محصول را در داخل کشور متعادل کنیم.

وی با اشاره به تولید تنها هفت درصد روغن مورد نیاز کشور گفت: برای خودکفایی در این زمینه نیازمند برنامه ریزی دقیق هستیم.

در این مراسم از خدمات حمید بساطی در طول شش ماه سرپرستی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 تقدیر و مظفر رحیمی به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.