جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

امسال 5000 خودرو در کرمانشاه "اسقاط" شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

امسال 5000 خودرو در کرمانشاه "اسقاط" شدند

امسال 5000 خودرو در کرمانشاه "اسقاط"شدند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از اسقاط 4708 دستگاه خودروی فرسوده در استان در هشت ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ محمد مرادی در نشست خبری امروز (اول دی ماه) در تشریح آمار هشت ماهه پلیس راهنمایی و رانندگی استان از کاهش سه درصدی فوتی های تصادفات درون شهری در هشت ماهه ابتدای سال خبر داد. وی افزود: طی این مدت وقوع تصادفات فوتی نیز 20 درصد کاهش داشته است.

مرادی از افزایش چهار درصدی تعداد تصادفات جرحی و افزایش یک درصدی مجروحین تصادفات طی این مدت خبر داد. وی با بیان اینکه 41 درصد تصادفات در شب رخ داده است، گفت: از مجموع تصادفات 42 درصد در خیابانهای اصلی، هفت درصد در بزرگراه و کمربندی، پنج درصد در میادین و چهار درصد در تقاطع ها رخ داده است.

مرادی با بیان اینکه "عدم توجه به جلو" بیشترین سهم را در بروز تصادفات درون شهری امسال استان دارد، گفت: 24 درصد علت تصادفات به علت عدم توجه به جلو و 20 درصد به علت عدم رعایت حق تقدم و پنج درصد نیز به دلیل عدم رعایت فاصله طولی است و این سه عامل به ترتیب بیشترین سهم را در علل تصادفات درون شهری استان به خود اختصاص داده اند.

رییس پليس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با بیان اینکه خودروهای سواری با 81 درصد بیشترین سهم را در تصادفات درون شهری استان دارند، گفت: بیشترین گروه سنی رانندگان مقصر در تصادفات مربوط به رده سنی 25 تا 35 ساله مردان با 37 درصد از مجموع کل تصادفات استان است.

وی خاطرنشان کرد: زنان رده سنی 25 تا 35 ساله نیز تنها در دو درصد از مجموع تصادفات استان مقصر بوده اند. وی با اشاره به توقیف 10 هزار و 791 دستگاه خودرو و موتور سیکلت به عناوین مختلف تخلف در هشت ماهه ابتدای امسال، گفت: امسال تنها 6548 دستگاه خودرو و 12 هزار و 788 دستگاه موتورسیکلت به دلیل تخلفات اجتماعی از قبیل لایی کشیدن و ایجاد مزاحمت و صداهای ناهنجار توقیف شدند.

مرادی از رشد 22.5 درصدی مبلغ ریالی جرایم رانندگی درون شهری استان در هشت ماهه امسال خبر داد. وی تصریح کرد: در هشت ماهه امسال 27 هزار و 26 فقره اعمال قانون در بحث تخطی از سرعت مطمئنه، 4894 فقره به علت عبور از چراغ قرمز، 8541 مورد به علت ورود به محل عبور ممنوع، 26 هزار و 344 فقره به علت استفاده از تلفن همراه حین رانندگی، یازده هزار و 487 مورد به علت تجاوز به گذرگاه عابر پیاده، 135 هزار و 25 فقره به علت نبستن کمربند ایمنی و 24 هزار و 920 مورد به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی صورت گرفته است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان با اشاره به صدور 15 هزار و 561 گواهینامه جدید در هشت ماهه ابتدای سال، گفت: همچنین طی این مدت 436 گواهینامه تعویض و 1243 گواهینامه المثنی صادر شده است. وی از اسقاط 4708 دستگاه خودروی فرسوده در هشت ماهه ابتدای امسال خبر داد و اظهار کرد: طی این مدت همچنین 52 هزار و 561 دستگاه خودرو در استان نقل و انتقال شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه بزرگترین مشکل حوزه ترافیکی استان را نبود زیرساخت و از طرفی فرهنگ ضعیف رانندگی استان دانست و اظهار کرد: معابر فعلی شهر قطعا جوابگوی این حجم خودرو نیست و از طرفی فرهنگ رانندگی و ترافیکی ما نیز به حدی نیست که بتوان بهترین استفاده را از زیرساخت های موجود داشت.