سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۶ آذر ۱۴۰۰

انبارهای کرمانشاه مملو ازکالای قاچاق است - نمایش محتوای خبر

 

 

انبارهای کرمانشاه مملو ازکالای قاچاق است

انبارهای کرمانشاه مملو ازکالای قاچاق است

در نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالای استان کرمانشاه امحای ۱۲ میلیارد ریال اموال تملیکی در استان خبر داده شد و هم چنین اعلام شد که انبارهای کرمانشاه مملو از کالاهای قاچاق است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالای استان امروز چهارشنبه با حضور معاون وزیر اقتصاد و جمعی از مسئولین استانی در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در این نشست با اشاره به صدمات جبران ناپذیر کالای قاچاق به اقتصاد کشور، بر مقابله جدی با این معضل تاکید کرد. عزم خوبی برای مبارزه با قاچاق در استان است یوسف شاه حسینی افزود: هم اکنون عزم خوبی در استان کرمانشاه برای مبارزه با کالای قاچاق و ریشه کن کردن آن وجود دارد که امیدواریم منجر به نتایج مثبتی شود.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری، ورود کالای قاچاق به کشور را آسیب زننده به تولید و اقتصاد کشور دانست و بر تحقق منویات رهبری در این زمینه توسط همه دستگاه های اجرایی تاکید کرد. دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه هم در این نشست با اشاره به رشد ۲۰۰ درصد کشفیات کالای قاچاق در استان، گفت: علی رغم هم مرزی استان با کشور عراق و اوضاع نابسامان این کشور، مقابله خوبی در استان با معضل قاچاق کالا شده است.

انبارهای سازمان جمع آوری اموال تملیکی استان مملو از کالای قاچاق است بهرام فاضلی زاد با بیان اینکه هم اکنون، همه دستگاه های استان برای مبارزه با قاچاق کالا پای کار آمده اند گفت: هم اکنون انبارهای سازمان جمع آوری اموال تملیکی استان مملو از کالاهای قاچاق کشف شده است.

مدیرکل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان کرمانشاه نیز از امحای ۱۲ میلیارد ریال اموال تملیکی در استان طی امسال خبر داد. امحای ۷۰۰۰ تن لوازم آرایشی در استان برومند میرزایی پور افزود: بر این اساس طی ۵ مرحله، کالاهای سلامت محور و بهداشتی را امحا کردیم و طی آن ۷ هزار تن لوازم آرایشی و بهداشتی غیر قابل استفاده، ۴ میلیون نخ سیگار و مقادیر زیادی میوه امحا شد.

وی با اشاره به وجود حجم بالای کالای قاچاق در انبارهای سازمان جمع آوری اموال تملیکی استان از آمادگی برای صادرات آنها براساس سازو کارهای تعیین شده خبر داد. صادرات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کالا در سال از مرزهای کرمانشاه رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه نیز، خواستار فراهم شدن شرایط لازم برای صادرات این کالاها شد.

کیوان کاشفی با اشاره به پتانسیل های استان برای صادرات به کشور عراق گفت: هم اکنون استان کرمانشاه بالاترین حجم صادرات به عراق را دارد و چنانچه شرایط لازم فراهم شود می توان کالاهای قاچاق را نیز صادر کرد. وی افزود: سالیانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کالا از مرزهای استان کرمانشاه صادر می شود.