رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

انتخاب بهترین آثار ارائه شده در نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخاب بهترین آثار ارائه شده در نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کرمانشاه

انتخاب بهترین آثار ارائه شده در نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کرمانشاه

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از انتخاب بهترین آثار ارائه شده در نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه خبرداد.

پروانه حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: در خلال برگزاری نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی که از 29 شهریور تا دوم مهر ماه در کرمانشاه برگزار خواهد شد، غرفه‌ای را به نمایش برترین آثار صنایع دستی کشور اختصاص خواهیم داد.

وی ادامه داد: در این غرفه که به عنوان غرفه برتر نامگذاری شده از هر استان و هر رشته صنایع دستی یک اثر به نمایش عموم گذاشته خواهد شد. این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با توجه به حضور کارشناسان برجسته حوزه صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور و همچنین کارشناسانی از استان کرمانشاه، این آثار برتر مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت.

حیدری تصریح کرد: پس از انجام بررسی و داوری آثار موجود در غرفه برتر نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی کرمانشاه، آثاری به عنوان منتخب برگزیده خواهند شد که در پایان جشنواره با اهدا لوح تقدیر و جوایزی از صاحبان و خالقان آن آثار تجلیل به عمل می آید.

وی همچنین در خصوص تعداد برگزیدگان و منتخبین این غرفه برتر، گفت: تعداد برگزیدگان و منتخبین بستگی به سطح کیفی آثار و نظر داوران دارد، ما هیچ محدودیتی برای اعلام برترین ها نداریم به شرط آنکه آثار دارای سطح کیفی بالایی باشند و بتوانند نظر هیات داوران را جلب کنند. گفتنی است: نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی از 29 شهریور تا دوم مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه برگزار خواهد شد.