جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

انتقال باورهای دینی و اعتقادی به فرزندان رسالت اصلی والدین است - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقال باورهای دینی و اعتقادی به فرزندان رسالت اصلی والدین است

انتقال باورهای دینی و اعتقادی به فرزندان رسالت اصلی والدین است

مدیر اداره آموزش و پرورش گیلانغرب گفت: انتقال درست باورهای دینی و اعتقادی به فرزندان رسالت اصلی است و همه موظف به اهتمام بیشتر در تحقق این مهم هستیم.

به گزارش ایرنا حشمت الله پارسا روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز امور تربیتی افزود: ترویج درست انتقال باورهای دینی و اعتقادی در بین فرزندان عامل بسیار مهم در تقویت اعتقادهای مذهبی و سد محکمی در برابر تهاجم فرهنگی غرب است.

شنبه هشتم اسفند ماه بعنوان روز امور تربیتی نامگذاری شده است.
وی نقش خانواده ها و مربیان پرورشی در ترویج و انتقال درست باورهای دینی و اعتقادی در بین نوجوانان و جوانان را بسیار حائز اهمیت توصیف کرد و اظهار داشت: کارکردها و نتایج امور تربیتی از زمان شکل گیری تاکنون ارزشمند و دستاوردهای آن نیز در حوزه های مختلف چشمگیر بوده است.
مدیر اداره آموزش و پرورش گیلانغرب بیان کرد: شهادت طلبی، ایثار و فداکاری برای ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله این نتایج و اثرهای مثبت کارکردهای امور تربیتی است.
پارسا شمار مربیان پرورشی در مدارس گیلانغرب را 200 نفر ذکر کرد و گفت: باید از تمام ظرفیت ها و امکانات برای تقویت باورهای دینی نوجوان و جوانان استفاده کرد.
مدیرحوزه علمیه گیلانغرب نیز در این آیین در سخنانی گفت: استمرار و بقای هر جامعه ای مستلزم انتقال مجموعه ارزش ها، رفتارها و دستاوردها به نسل جدید است که این کار بر عهده آموزش و پرورش است.
حجت الاسلام سید سیف الله موسوی اضافه کرد: دین مبین اسلام به موضوع تربیت اهمیت و تاکید ویژه دارد و نقش مربیان امور تربیتی در تحقق این مهم بسیار حساس است.
وی گفت: در نظام اسلامی ما وارث خون شهدا هستیم و برای ادامه مسیر راه نورانی شهدا تقویت باورهای دینی و مذهبی نوجوانان و جوانان لازم و ضروری است.