رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

انسداد ۲۴۸ حلقه چاه غیر مجاز در کرمانشاه طی ۶ ماهه امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

انسداد ۲۴۸ حلقه چاه غیر مجاز در کرمانشاه طی ۶ ماهه امسال

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از انسداد ۲۴۸ حلقه چاه غیر مجاز در استان طی ۶ ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه، ششمین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان به ریاست دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در محل سالن جلسات دادسرا برگزار شد.

این جلسات با توجه به تاکید و حساسیت خاص رئیس کل دادگستری در بحث اراضی ملی و منابع طبیعی نظم خاصی به خود گرفته است و به صورت مستمر و هر ماهه برگزار می شود.

در ششمین جلسه این شورا، مجتبی ملکی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه که ریاست جلسه را بر عهده داشت با اشاره به انسداد چاه های غیر مجاز پیش بینی کرد تا پایان سال جاری حدود ۱۰۰۰ حلقه چاه غیر مجاز مسدود شود و یادآور شد: در ۶ ماهه نخست سال جاری تعداد ۲۴۸ حلقه چاه غیر مجاز مسدود شده است.

مدعی العموم کرمانشاه در خصوص موقوفاتی که صاحب سند شده اند این تعداد را یک هزار و پنج مورد دانست و گفت: در خصوص اراضی ملی و منابع طبیعی تنها دو و نیم درصد از آنها فاقد سند هستند و تاکنون نیز مبلغ ۳۲۰ میلیون تومان از متخلفینی که به اراضی ملی و منابع طبیعی خسارت وارد کرده اند خسارت دریافت شده است.

وی گفت: اتحادیه صنف املاک در خصوص نقل و انتقالات باید از اداره منابع طبیعی استعلام بگیرد در غیر این صورت خلاف قانون عمل کرده است. در پایان جلسه چند پیشنهاد مصوب و برای اجرا به نهاد های ذی ربط واگذار شد.