رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

انس با قرآن زمینه اصلاح و آزادی زندانیان را فراهم آورده - نمایش محتوای خبر

 

 

انس با قرآن زمینه اصلاح و آزادی زندانیان را فراهم آورده

انس با قرآن زمینه اصلاح و آزادی زندانیان را فراهم آورده

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: انس با قرآن زمینه اصلاح و آزادی زندانیان را فراهم آورده است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدرضا عدالتخواه در آیین افتتاحیه مرحله استانی چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه دستگاه قضائی، با تبریک میلاد امام هشتم و خجسته دانستن تقارن مسابقات قرآنی با این روز مبارک و با اشاره به موضوع قرآن و عترت که یادگار جاودانه پیامبر اکرم (ص) هستند، اظهار کرد: معنا و مفهوم این دو ثقل گران سنگ را کسی درک خواهد کرد که همزمان به هر دو توجه نماید، وگرنه غفلت از یکی و توجه به دیگری نمی تواند سبب رستگاری شود.

وی یادآور شد: یکی از بهترین اوقات عمر هر کسی انس با قرآن است که بهترین زمان زندگی اوست و برای درک صحیح آن باید به فرموده‌های ائمه که بهترین مفسرین قرآن هستند، رجوع کرد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به یکی از اسماء قرآنی به نام "حبل المتین " و اجرای این طرح در زندانهای استان که سبب انس زندانیان با قرآن و زمینه اصلاح و آزادی برخی از آنها توسط این طرح فراهم شده است، خاطرنشان کرد: این ریسمان محکم واسطه بشریت و ارتباط با مبدا هستی است که در دستان خداوند قرار دارد و پیوستن و چنگ زدن به آن عروج را به دنبال دارد.

چرا که حتی بسیاری از بزهکاران ما در زندان با انس با قرآن و نفوذ کلام الهی در دلهای آنها زمینه رهایی خود را از گناه و پلیدی فراهم کرده‌اند.

عالی ترین مقام قضائی استان با اشاره به شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی و تاکید بر اینکه وظیفه آنها سنگین تر از سایرین است، تشریح کرد: قرآن بیش از همه باید در رفتار شما نمود پیدا کند و در شما تغییر رفتار اساسی بوجود آورد و اگر خدایی نکرده غیر از این باشد نباید وارد شد.

عدالت خواه یادآور شد: اتصال و انس با قرآن سبب رهایی جامعه اسلامی از مشکلات شده و باعث می شود مودت و برادری در جامعه جای جنگ و مناظره و کشمکش و اختلاف را بگیرد و جامعه اسلامی یک جمع واحد شوند و تفرقه که هدف اصلی دشمنان است جایی نداشته باشد.

دانیال هودرجی معاون فرهنگی دادگستری استان کرمانشاه نیز در گزارشی از رشد 51 درصدی شرکت کنندگان در مسابقات امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال 186 نفر در این دوره از مسابقات شرکت کرده‌اند که نسبت به سال گذشته افزایش 51 درصدی داشته است.

وی افزود: در مسابقات امسال دو رشته قرآئت ویژه خانم ها و حفظ موضوعی قرآن به رشته‌های این مسابقات اضافه شده که استقبال خوبی هم به دنبال داشته است.