سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان فرماندهی انتظامی و آموزش و پرورش استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان فرماندهی انتظامی و آموزش و پرورش استان کرمانشاه

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان فرماندهی انتظامی و آموزش و پرورش استان

برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی میان فرماندهی انتظامی استان و اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه فاهم نامه همکاری منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در این مراسم ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: جایگاه و سهم آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزان بر هیچ کس پوشیده نیست.

سردار امان اللهی با بیان اینکه نیروی انتظامی نیز از یک دهه قبل، اقدامات و مأموریت های خود را به سمت پیشگیری از آسیب ها و جرایم سوق داده و آثار و نتایج مطلوبی را بدست آورده است، افزود: متأسفانه در فرهنگ عمومی استان، نواقص و کاستی ها بیشتر از اقدامات اثرگذارِ صورت گرفته خودنمایی می کند، اما خوشبختانه زحمات و تلاش های انجام شده برای اهل خرد، روشن است.

وی خاطرنشان کرد: نسبت دادن قصور و کوتاهی در یک بخش جزئی به کل جامعه هدف، درست نیست و نباید به خاطر اشتباه یک معلم و یا پلیس، تمام عملکرد این دو حوزه زیر سوال برود و مورد انتقاد غیرمنصفانه قرار گیرد. فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه آسیب ها و مشکلات عدیده ای گریبانگیر استان است، تصریح کرد: تنظیم و مدیریت روابط میان دستگاه های مختلف هنر بسیار بزرگی است که نبود نسخه واحد در این بخش، به معضلی جدی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی به دنبال این نیست که دستگاه های مقصر در وقوع جرم را معرفی کند، اما سازمان های مرتبط نیز می بایست بر اساس واقعیات موجود به مردم آگاهی دهند تا در مواردی که مربوط به پلیس نیست، مردم برقراری وضعیت مطلوب را از نیروی انتظامی انتظار نداشته باشند.

سردار امان اللهی خاطرنشان ساخت: معتقد هستیم که هر چه در بخش آموزش تلاش و سرمایه گذاری کنیم در تنظیم امور و مأموریت ها و در نهایت ایجاد جامعه ای سالم، موفقیت های بیشتری کسب خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در این مراسم عنوان کرد: میان نیروی انتظامی و آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگ کاری وجود دارد و امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه، زمینه همکاری های فرهنگی و اجتماعی بیشتری فراهم شود.

سلیمان محبی افزود: 325 هزار دانش آموز، نسل آینده استان را تشکیل می دهند و تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که با همکاری پلیس و سایر سازمان های مرتبط، افراد سالمی را تربیت کنیم.

وی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی روز به روز جدیدتر می شوند، تصریح کرد: نسل امروز بیشترین تأثیر را از محیط خارج از مدرسه دریافت می کند و فعالیت گسترده فضای مجازی، مسئولیت آموزش و پرورش را سنگین تر کرده است. این مقام خاطرنشان کرد: اقدامات تربیتی در گذشته ساده تر بود و دانش آموزان هدایت ها و راهنمایی های معلمان را در زندگی خود به کار می بستند، اما تغییرات صورت گرفته و افزایش دسترسی ها به منابع مختلف، مسئله آموزش و تربیت را به خارج از مدرسه سوق داده است.

محبی متذکر شد: اگر بتوانیم دانش آموزان را در سنین بلوغ حفظ کنیم، کشتی زندگی آنها از این مرحله به بعد نیز در مسیر درست به حرکت خود ادامه می دهد، اما از آنجایی که بخشی از مردم برای تأمین معیشت و ارتزاق، جوانان و نوجوانان را گرفتار آسیب های اجتماعی به ویژه موادمخدر می کنند، رسیدن به این مهم را دشوار کرده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه پیشگیری از برخورد مقابله ای موثرتر است، افزود: با تمام توان در خدمت نیروی انتظامی استان هستیم و تلاش ها و اقدامات خود را در نقاط آسیب پذیر استان متمرکز خواهیم کرد تا شاهد کاهش معضلات اجتماعی باشیم.