رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

انهدام دو باند سرقت در شهرستان کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

انهدام دو باند سرقت در شهرستان کنگاور

انهدام دو باند سرقت در شهرستان کنگاور

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور از انهدام دو باند سرقت و دستگیری 9 سارق در کمتر از 10 ساعت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "حسین براری" در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند موردانهدام دو باند سرقت در شهرستان کنگاور سرقت مشابه محتویات و قطعات داخل خودرو در سطح شهرستان، پلیس کنگاور به منظور پیشگیری از تکرار سرقت ها و ایجاد نگرانی در بین شهروندان، دستگیری سارقان را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داد و اقدامات فنی و طرح های اطلاعاتی خود را آغاز کرد.

این مقام انتظامی افزود: ماموران با انجام اقدامات تعقیب و مراقبتی و تحت نظر قرار دادن سارقان سابقه دار آزاد شده از زندان، باند سارقان حرفه ای و مخفیگاه آنها را که با زیرکی تمام و بدون به جای گذاشتن هیچ رد پایی اقدام به سرقت می کردند، شناسایی کردند.

سرهنگ براری تصریح کرد: عوامل انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضائی به سرعت در قالب چند تیم و به طور هم زمان محل های اختفای سارقان را مورد بازرسی قرار دادند و اعضای باند چهار نفره سرقت را دستگیر کردند، همچنین اموال مسروقه اعم از تعداد قابل توجهی انواع لاستیک خودرو، قطعات و لوازم داخلی خودرو و مقادیری موادمخدر را کشف و ضبط کردند.

وی ادامه داد: با استفاده از اطلاعات به دست آمده از سارقان دستگیر شده، یک باند پنج نفره سرقت دیگر نیز شناسایی و قبل از هرگونه عکس العملی طی یک عملیات ضربتی متلاشی شدند و اموال مسروقه نیز از آنها کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور گفت: میانگین سنی سارقان دستگیر شده 40 سال است که بیشتر آنها سابقه دار هستند و برابر استعلام از سیستم پلیس آگاهی استان، سارقان دستگیر شده پیش از این 35 مورد سابقه سرقت داشته اند. سرهنگ براری با بیان اینکه تا کنون هفت نفر از مالباختگان شناسایی شده اند، از شهروندان خواست که با پلیس همکاری کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف و جرم، سریعاً با تلفن 110 تماس حاصل کنند.