جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

اورژانس اجتماعی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

اورژانس اجتماعی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد

اورژانس اجتماعی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: اورژانس اجتماعی و کارشناسان فعال این حوزه با استفاده از دانش علمی خود نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگاه ۲ روزه آموزشی آشنایی با مداخلات مددکاری و روانشناسی در خانواده های در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی امروز چهارشنبه در محل دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی کرمانشاه با حضور ۶۰ نفر از کارشناسان دفتر امورآسیب دیدگان اجتماعی برگزار شد.

ارتقای سطح علمی و تخصصی مددکاران و روان شناسان با حضور اساتید برجسته از اهداف برگزاری این کارگاه ۲ روزه است. امید قادری، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در این کارگاه گفت: بهزیستی از جمله نهادهای مهم در پرداختن به حوزه اجتماعی است.

وی ادامه داد: فعالیت در حوزه اجتماعی آنچنان اهمیت دارند که رهبری و ریاست جمهوری نیز به آن توجه ویژه دارند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت:بهزیستی یک نهاد مداخله گر در خصوص آسیب اجتماعی است و اورژانس اجتماعی نقش مهمی در کاهش آسیب دارد. وی افزود: این نهاد و همچنین برخی نهادهای دیگر تاکنون اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داده اند.

قادری اضافه کرد: کارشناسان فعال اورژانس اجتماعی بهزیستی نیز وظیفه خطیری در راستای ارائه خدمات به جامعه هدف خود دارند که باید بر اساس دانش علمی روز باشد.

این مقام مسئول بر ضرورت برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه امور اجتماعی تأکید کرد و گفت: کارشناسان فعال حوزه اورژانس اجتماعی کارآمدی خود را به اثبات رسانده اند.

مدرس این دوره آموزشی نیز در این کارگاه اظهار داشت: مدیریت صحیح بحران به فرد کمک می کند که بتواند مشکل خود را به خوبی حل کند.

حسینی ابراز کرد: ایجاد شرایط لازم برای سازگاری فرد بحران زده با محیط بهترین کمکی است که می توان به این فرد باشد.