سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اولین مرکز مشاوره نوجوانان و جوانان در کرمانشاه راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اولین مرکز مشاوره نوجوانان و جوانان در کرمانشاه راه‌اندازی شد

اولین مرکز مشاوره نوجوانان و جوانان درکرمانشاه راه‌اندازی شد

رییس انجمن مردمی افرای سبز کرمانشاه از راه‌اندازی اولین مرکز مشاوره نوجوانان و جوانان کشور بصورت پایلوت در کرمانشاه توسط این انجمن خبر داد.

مهدی امیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دوران نوجوانی و جوانی را سرآغاز تحولات و دگرگونی‌های جسمی، روانی و اجتماعی در زندگی افراد عنوان کرد و افزود: این دوران دوره‌ای بحرانی است که بلوغ در آن اتفاق می‌افتد.

وی اظهار کرد: از این رو، به منظور تمرکز بیشتر بر این گروه سنی در خصوص شناسایی نوجوانان و جوانان پرخطر، پیشگیری وکنترل آسیب‌های اجتماعی و بیماریهای رفتاری و تهدیدی که این گروه سنی می‌تواند در اثر عدم کنترل رفتارهای پرخطر بر سلامت جامعه داشته باشد، مرکز مشاوره نوجوانان و جوانان جمعیت افرای سبز- ویژه پسران-برای اولین بار و به صورت آزمایشی در کشور راه اندازی شد.

امیری اظهار کرد: این مرکز توسط جمعیت افرای سبز و با حمایت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه، مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) راه اندازی شده است.

رییس انجمن افرای سبز کرمانشاه با بیان اینکه جوانان و نوجوانان در اجرای برنامه‌های این مرکز سهم عمده‌ای دارند، گفت: در این مرکز وسایل سرگرمی و بازی مانند بازی‌های فکری، گیم نت و اینترنت جهت جذب و پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان نیز موجود است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی خدمات این مرکز رایگان بوده و هزینه‌ای بابت خدمات آموزشی و مشاوره‌های فردی و گروهی از مراجعین دریافت نمی‌شود.

امیری آموزش و مشاوره در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پیشگیری از بیماری‌های رفتاری، مشاوره فردی و گروهی، آموزش مهارتهای زندگی، آموزش و مشاوره به والدین نوجوانان وجوانان دارای رفتارهای پرخطر، مشاوره قبل از آزمایش و انجام تست تشخیص سریع اچ ای وی/ ایدز(Rapid  test) و مشاوره بعداز آزمایش، پرکردن اوقات فراغت و کلاس‌های آموزشی و تفریحی را از جمله خدمات ارائه شده در این مرکز عنوان کرد.

رییس جمعیت افرای سبز کرمانشاه یادآور شد این مرکز همه روزه به استثناء روزهای تعطیل از ساعت 10 صبح تا 18 بعدازظهر در شش ماهه اول سال و ساعت 9 صبح تا 17 بعدازظهر در شش ماهه دوم سال آماده خدمات رسانی به گروه‌های جوان و نوجوان و نیز سایر مراجعین واجد شرایط است.

وی به بازدید مشاوران یونیسف از این مرکز در مهر ماه امسال اشاره کرد و افزود: مشاور منطقه‌ای و مشاور جهانی یونیسف، مدیر پروژه بهداشت و تغذیه، دستیار پروژه بهداشت و تغذیه و مشاور ملی دفتر یونیسف، کارشناس سازمان‌ها و مجامع بین الملل وزارت کشور، رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، کارشناس اداره ایدز وزارت بهداشت و کارشناس اداره ایدز وزارت بهداشت مهرماه امسال ضمن بازدید از این مرکز به ارزیابی فعالیت‌های صورت گرفته در مرکز پرداختند و ضمن ارائه پیشنهادات مفید، فعالیت‌های این مرکز را مثبت ارزیابی کردند.

گفتنی است: این مرکز در ابتدای بلوار تاق بستان، روبروی هتل پارسیان قرار دارد و افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت www.afraksh.org مراجعه و یا با شماره تلفن 34290833 – 083 تماس بگیرند.