سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

اولین همایش تخصصی صلح برای همه - نمایش محتوای خبر

 

 

اولین همایش تخصصی صلح برای همه

اولین همایش تخصصی صلح برای همه با حضور علما،اندیشمندان وسراسر کشور و مهمانانی از اقلیم کردستان عراق در مجتمع فرهنگی هنری شهرستان جوانرودبرگزارشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دراین همایش که به همت انجمن مردم نهاد" صلح برای همه "برگزارشد، سخنرانان در خصوص اهمیت وجایگاه صلح وامنیت به ایرادسخنرانی پرداختند.

حمید حشمدار دبیر این همایش گفت: هدف از برگزاری چنین آیینی ترویج گفتمان صلح در بین جوامع مختلف است.

وی با اشاره به اوضاع کشورهای عراق و سوریه که در آتش فتنه ونا امنی می‌سوزند ادامه داد: همه ما باید دست به دست هم بدهیم از صلح وامنینی که داریم صیانت کنیم.

آرش لهونی فرماندارجوانرود نیز با تقدیر از برگزارکنندگان این همایش گفت: امروز جنگ وخشونت وکشتارغیرنظامیان در جهان وخاورمیانه تاسف برانگیز است و برگزاری چنین همایش هایی می‌تواند در بالا بردن سطح آگاهی مردم وتوسعه گفتمان دربین جوامع مختلف بسیارموثر باشد.

وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد قطعاً می‌توانند کارکرد مثبتی درکاهش خشونت در سطح جهان داشته باشند.

ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه نیز با اشاره به جایگاه صلح وامنیت گفت: نقش اخلاق در تثبیت صلح وامنیت بسیار موثر است که باید موردارزیابی قرارگیرد.

وی افزود: خداوند را شاکریم شاهد امنیت در ایران اسلامی هستیم، اما تن‌ها امنیت فیزیکی کافی نیست وباید در برابرجنگ نرم دشمن هم با تمام نوان بایستیم.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند جوانان را از ما بگیرند اظهارداشت: نباید اجاره دهیم دشمنان جوانان از ما بگیرد وهمچون گذشته خانه‌های مارا ویران کنند.

دکتر صباح برزنجی از اساتید دانشگاه اقلیم کردستان عراق نیز به ارزش اولین همایش تخصصی صلح برای همه  اشاره کرد وگفت: باید کرامت انسانی سرلوحه همه کارهای بشری باشد.

دکتر صباح برزنجی افزود: صلح دوستی، برادری وبرابری از نیکبختی‌های انسان است.

در حاشیه این همایش هم نمایشگاه صلح ودوستی گشایش یافت.

رییس هیت مدیره انجمن مردم نهاد صلح برای همه گفت: این تمایشگاه شامل ترجمه کتابها‌ها ومقاله وکلیپ هایی در مقابله با نفی خشونت است.

محمد رئوف قادری به اهمیت صلح وامنیت اشاره کرد وافزود: توسعه وپیشرفت هرجامعه‌های در گرو امنیت پایداراست.

وی اظهارداشت: همه ما باید برای ترویج گفتمان صلح وامنیت تلاش کنیم.