جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

اکثر جویندگان کار استان فاقد مهارتند - نمایش محتوای خبر

 

 

اکثر جویندگان کار استان فاقد مهارتند

اکثر جویندگان کار استان فاقدمهارتند

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه 69 درصد جویندگان کار استان که در کاریابی‌ها ثبت نام کرده‌اند، فاقد مهارت هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، داوود یاوری ، نبود تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار کار را دلیل اصلی بستن برخی قراردادها بدون لحاظ قانون کار عنوان کرد و افزود: تا زمانی که این تعادل برقرار نشود نمی‌توان مشکلات این چنینی را بطور کامل مرتفع کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به پایین بودن آمار اختلافات بین کارگران و کارفرمایان در استان کرمانشاه گفت: در این استان کمترین شکایت را کارگری و کارفرمایی را داریم.

یاوری با اشاره به در برنامه بودن برقراری شوراهای سازش به منظور سازش بین کارگران و کارفرمایان در موارد لزوم گفت: تجربه وجود چنین شوراهایی را در استان در گذشته داریم که آثار و نتایج ان مثبت بوده است.

یاوری سپس نرخ بیکاری استان کرمانشاه در سال گذشته را 17.1 درصد دانست و افزود: این رقم در بین فارغ‌التحصیلان حدود دانشگاهی 35 درصد است.

مدیرکل نعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه، نداشتن مهارت را از اصلی‌ترین دلایل آمار بالای بیکاری، به ویژه در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دانست. وی افزود: بر اساس آمارها 69 درصد جویندگان کاری که به مراکز کاریابی استان مراجعه می‌کنند، فاقد مهارت هستند.

یاوری در ادامه اشاره‌ای هم به سفر اخیر دولت تدبیر و امید به استان کرمانشاه داشت و یکی از ثمرات این سفر را تخصیص اعتبار هشت میلیارد تومانی برای ادامه کار ساخت مجموعه ورزشی کارگران واقع در سه راه حافظیه کرمانشاه عنوان کرد و افزود: این پروژه از حدود 10 سال پیش راکد مانده و با اختصاص این اعتبار تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل تعاون، کار،و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه سرانه فضای ورزشی برای کارگران استان کرمانشاه را در حال حاضر 13 سانتیمتر اعلام کرد و افزود: با افتتاح این پروژه سرانه فضای ورزشی کارگران استان به 35 تا 40 سانتیمتر خواهد رسید.

وی افزود: بر اساس استانداردها باید به ازای هرفرد حدود دو متر فضای ورزشی وجود داشته باشد که این رقم در استان کرمانشاه 85 سانتیمتر و برای کارگران 13 سانتیمتر است.

یاوری در ادامه در خصوص سهمیه اشتغال امسال استان نیز توضیحاتی داد و با تاکید بر اینکه امسال سهمیه اشتغال مشابه سالهای گذشته تعریف نشده است، گفت: با این حال بنابه دستور استاندار کرمانشاه جلسات مربوط به کارگروه اشتغال هر 15 روز یکبار تشکیل می شود و دستگاه‌های مختلف مکلف به ارائه برنامه‌های خود در این کارگروه هستند.