رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

اگر به اندازه عمران به فرهنگ هم توجه شود، بسیاری از مشکلات رفع می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اگر به اندازه عمران به فرهنگ هم توجه شود، بسیاری از مشکلات رفع می‌شود

اگر به اندازه عمران به فرهنگ هم توجه شود، بسیاری از مشکلات رفع میشود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: اگر به اندازه عمران به فرهنگ هم توجه شود، بسیاری از مشکلات جامعه که مشکلات عمرانی را نیز در بر می گیرد حل و فصل خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاوه اظهار کرد: فرهنگ نرم افزار حرکت یک جامعه است و افکار و ایده های مردم محتویات این نرم افزار است که اگر درست و صحیح باشد موجب ارتقا و پیشرفت و توسعه خواهد شد و اگر در جهت غلط باشد موجب تضعیف و زوال جامعه خواهد شد.

 رحیمی زنگنه با بیان اینکه فرهنگ اساس توسعه است و اگر در جامعه ایجاد نشود توسعه امکان پذیر نخواهد بود، افزود: متأسفانه در کشور ما مقوله فرهنگ در ابعاد مختلف همچون کار، مصرف، مطالعه و … بسیار ضعیف است و نیازمند توجه بیشتر است.

وی گفت: هنگام اختصاص اعتبارات، به بخش فرهنگ به عنوان هزینه نگاه می شود و آنچنان که نیاز است به این مقوله مهم توجه نمی شود.

رحیمی زنگنه افزود: مهمترین خواسته اعضای شورای فرهنگ عمومی از مسوولان دستگاه های اداری و اجرایی این است که نگاه این عزیزان به مقوله فرهنگ، فرهنگی باشد، نه هزینه ای.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه توجه بیشتر به فعالیت های قرآنی، بازدید از کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد و تقویت این کانون‌ها، احیاء و تقویت فرهنگ های بومی و محلی، تکریم مفاخر و چهره های برجسته شهرستان پاوه را از تصمیمات این نشست عنوان کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی پاوه با محوریت امام جمعه این شهر که از استوانه های امنیت منطقه هستند از فعالترین شوراهای استان است.