جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

اگر واژه‌ها بمیرند سامان و قوم و کشور سوگوار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

اگر واژه‌ها بمیرند سامان و قوم و کشور سوگوار می‌شوند

اگر واژه‌ها بمیرند سامان و قوم و کشور سوگوار میشوند

چهره ماندگار زبان پارسی بر حفظ این زبان تاکید کرد و گفت:اگرخدایی ناکرده کسی عزیزی را از دست دهد تنهاخانواده او سوگوار می‌شونداما اگرواژه‌ای بمیرد سامان وقوم و کشور سوگوار می‌شوند.

به گزارش خبرنگارمهر، استاد میرجلال الدین کزازی، پژوهشگر برجسته و چهره ماندگار ادب پارسی امروز یکشنبه در جمع تعدادی از شاعران کرمانشاهی در مجتمع غدیر کرمانشاه حضور یافت.

وی در ابتدا به شعر خوانی پرداخته و یک قصیده با نام «پیشباز بهار» که از سروده‌های خودش است، را قرائت کرد. استاد کزازی در این نشست با تاکید بر اهمیت حفظ زبان پارسی گفت: متاسفانه امروز می بینیم برخی از واژه های زبان پارسی به فراموشی سپرده شده اند که این مایه ناراحتی است.

وی مرگ واژه‌ها را بسیار دردناک توصیف کرد و افزود: مرگ واژه‌ها بسی دردناک‌تر از مرگ انسان‌ها و عزیزان است. این چهره ماندگار زبان و ادبیات پارسی کشور تاکید کرد: اگر خدایی ناکرده کسی عزیزی را از دست بدهد فقط خانواده او و برخی اطرافیانش سوگوار می شوند اما اگر واژه ای بمیره سامان، کشور و قومی سوگوار می شوند.

در ادامه این نشست برخی از شعرای برجسته استان از جمله «نوروز قادری»، «پیمان سلیمانی»، «پیمان جسری»، «یزدان صلاحی»، «سیدجبارعزیزی» و «سمیه قبادی» حضور داشته و به شعرخوانی پرداختند و مورد استقبال استاد کزازی قرار گرفت.