جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

ایام نوروز دهکده گردشگری عشایر را در کرمانشاه راه‌اندازی می‌کنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

ایام نوروز دهکده گردشگری عشایر را در کرمانشاه راه‌اندازی می‌کنیم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: برای ایام نوروز دهکده گردشگری عشایر را در کرمانشاه راه اندازی می کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، جلیل بالایی در دومین جلسه ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان، اظهارکرد: تاکنون کمیته های 10 گانه ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان هرکدام به صورت جداگانه جلساتی را با حضور اعضای خود برگزار کرده و مصوباتی را هم داشته اند.

وی ادامه داد: در اغلب شهرستانها به غیر از ثلاث باباجانی که اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آنجا مستقر نیست، جلسات شهرستانی ستاد خدمات سفرهای نوروزی نیز تشکیل شده و کارها براساس برنامه پیش می رود.

بالایی تصریح کرد: امسال در نظر داریم برای ایام نوروز یک دهکده گردشگری عشایری راه اندازی کنیم که در این دهکده حدود 50 سیاه چادر عشایری گردهم آیند و سبک زندگی ساده عشایری را در معرض دید گردشگران و میهمانان نوروزی قرار دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: اگر شرایط مساعد باشد شاید بتوان این دهکده گردشگری عشایری را به یک محل دائم در تمام طول سال تبدیل کرد.

وی افزود: تلاش ما در این دهکده گردشگری عشایری بر این است که هم سبک زندگی ساده عشایری به نمایش گذاشته شود و هم تولیدات سنتی و غذاهای محلی عشایری به میهمانان عرضه شود.

بالایی خاطرنشان کرد: امسال می خواهیم نظارت بسیار ویژه ای بر این دهکده گردشگری عشایری داشته باشیم، چراکه سالهای قبل سیاه چادرهای عشایری به مکان عرضه نوشابه، چیپس و پفک تبدیل شده بود و امسال نمی خواهیم چنین شرایطی داشته باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تمام تلاش ما بر این است که نوروز 96 را به نوروزی متفاوت برای کرمانشاهیان و میهمانان نوروزی تبدیل کنیم.