سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

ایجاد اشتغال در روستاهای مرزی، امنیت و توسعه را در پی خواهد داشت - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد اشتغال در روستاهای مرزی، امنیت و توسعه را در پی خواهد داشت

درنشستی با حضورجمعی از مسئولان شهرستان پاوه وبخش نوسود مسائل ومشکلات روستای مرزی هانی گرمله بررسی شد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، درنشستی با حضورجمعی از مسئولان شهرستان پاوه وبخش نوسود مسائل ومشکلات روستای مرزی هانی گرمله بررسی شد .

در این نشست ابتدا بخشدار نوسود ودهیار روستای هانی گرمله با قدردانی از خدمات نظام ودولت در این روستای صفر مرزی، خواستار رفع مشکلات موجود و تأمین نیازمندیهای روستا شدند .

در ادامه ایده پور فرماندارشهرستان پاوه به رابطه امنیت و توسعه اشاره کرد و گفت: امنیت پایدار وتوسعه آن در مرزهای مستلزم تولید سرمایه و ایجاد اشتغال در روستاهای مرزی است تا مرزنشینان بدون دغدغه خاطر در راستای حفاظت وصیانت از مرزهای کشور تلاش کنند .

فرماندار پاوه به خدمات ارائه شده در روستای هانی گرمله اشاره کرد وتصریح کرد: اجرای طرح هادی،احداث فضای ورزشی روباز، اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب،توسعه لینک رادیوئی ،تقویت BTS ، تقویت اینترنت پر سرعت ونیز احداث پارک کودک با بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دولتی ومشارکت های مردمی را از جمله خدمات دولت به این ورستای مرزی عنوان کرد .

وی همچنین برای تکمیل اجرای طرح هادی روستا قول مساعد داد وگفت:برای انتقال شبکه فاضلاب روستا به فاضلاب شهر بیاره عراق از طریق مرزبانی پیگیری های لازم را به عمل می آوریم .

روستای هانی گرمله از توابع بخش مرزی نوسود است که در نقطه صفر مرزی ودر چند صد متری شهر بیاره عراق قراردارد.