سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد امکان اسکان روزانه 17000 گردشگر در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد امکان اسکان روزانه 17000 گردشگر در استان کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ایجاد امکان اسکان روزانه 17 هزار گردشگر در استان خبرداد.

جلیل بالایی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه اظهارکرد: امسال برنامه های بسیار متنوع و گسترده ای برای استقبال و پذیرایی از گردشگران و مسافرین نوروزی داریم.

وی به افزایش ظرفیت اسکان در سطح استان اشاره کرد و گفت: با تدابیر اتخاذ شده هر روز امکان اسکان 17 هزار نفر را در سطح استان ایجاد کرده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: بر این اساس ظرفیت تخت های اقامتی هتل های استان به 2157 تخت و در مهمانپذیرها نیز به 796 تخت رسیده است. وی ظرفیت اقامتی هتل آپارتمانهای استان را نیز 151 تخت عنوان کرد.

بالایی تصریح کرد: همچنین امسال برای ایام نوروز اداره کل آموزش و پرورش استان با تجهیز 2500 کلاس درس، امکان اسکان 10 هزار نفر را در سطح استان ایجاد کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: ظرفیت اقامت در مهمانسراها و سایر واحدهای اقامتی اداری در سطح استان نیز 1600 تخت است و ظرفیت کمپ های موقت اقامتی نیز 1700 تخت در هر روز است. وی ظرفیت اقامتی در خانه مسافرهای استان را نیز 100 نفر در هر روز عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در مجموع امسال برای ایام نوروز 16 هزار و 505 تخت اسکان در هر روز در سطح استان ایجاد شده است.