جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

ایجاد خانه‌های جوان در روستاها - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد خانه‌های جوان در روستاها

ایجاد خانه‌های جوان در روستاها

بحث ایجاد خانه‌های جوان در روستاها در نشست شورای اداری اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه مطرح شد.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، مجتبی جوهری مدیرکل ورزش و جوانان استان در این نشست با گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش، به توفیقات این اداره کل در سه سال اخیر و حرکت سریع و رو به پیشرفت در ارزیابی عملکرد سالانه ادارت کل و کسب رتبه برتر کشور در سال 94 اشاره کرد و گفت: رسیدن به این مهم برای این اداره کل که در ارزیابی های گذشته در رتبه های انتهایی جدول عملکرد استانها بوده، یک همت بلند و وحدت و همدلی می طلبید که به لطف خداوند و تلاش همه بخش های مختلف به ان دست یافتیم.

جوهری در ادامه به ضرورت انعکاس عملکردها و رویدادهای بخشهای مختلف اشاره کرد و افزود: ادارات تابعه در کمترین زمان ممکن می بایست گزارش مستند فعالیت های خود در بخش های مختلف را جهت ثبت به اداره کل ارائه کند تا در ارزیابی های سالانه وزارت ورزش و جوانان جایگاه واقعی استان را شاهد باشیم.

وی همچنین توسعه آموزش در ورزش و جوانان استان کرمانشاه را یک اصل و محور اصلی در همه برنامه ها ذکر کرد و گفت: با تغییراتی که در این زمینه ایجاد کرده ایم، خوشبختانه روند حرکت این بخش بهتر شده و از واحد آموزش اداره کل می خواهم با تعیین چارچوب و محورهای اصلی کار وضعیت هر هیئت و شهرستان در این حوزه را مشخص و برنامه های آموزشی آنها تا پایان سال را ترسیم و ارائه کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه تعداد کم هیات های ورزشی در برخی شهرستان ها را غیرقابل قبول دانست و گفت: فعال کردن سازمان یافته تمامی رشته های ورزشی در شهرستان در اولویت باشد. جوهری تاکید کرد: در پایان سال در این خصوص ارزیابی لازم از نحوه عملکرد شهرستان ها انجام خواهد شد.

وی همچنین موضوع جوانان و فرهنگ در ورزش را مهم عنوان و کرد و گفت: شهرستانهای استان باید ضمن هماهنگی با حوزه معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل و دریافت سرفصل ها برنامه های خود را حول این محورها ترسیم کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد و همچنین ایجاد خانه های جوان در روستاها را دو رویکرد مهم این اداره کل در حوزه جوانان ذکر کرد.

گفتنی است: بررسی عملکرد شهرستان ها در بخش های آموزش، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی، سرانه ورزش و تعداد ورزشکاران سازمان یافته، تعداد سمن های ثبت شده و فعالیت های صورت گرفته در حوزه جوانان و فرهنگی، بررسی وضعیت شهرستان ها در حوزه های اداری و مالی، عمرانی، پشتیبانی از جمله مسائل مورد بحث در این نشست 9 ساعته بود.