جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

ایجاد نهالستان گیاهان دارویی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد نهالستان گیاهان دارویی در کرمانشاه

نهالستان گیاهان دارویی در کرمانشاه ایجاد میشود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از راه اندازی یک نهالستان گیاهان دارویی در کرمانشاه طی سال جاری خبر داد و گفت: این نهالستان با هدف تولید نشاء و بذور مورد نیاز استان راه اندازی خواهد شد.

مراد شیخ ویسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص توسعه سطح زیر کشت گیاهان دارویی گفت: امسال بنا داریم توسعه کشت گیاهان دارویی را در سطحی حدود دو هزار هکتار داشته باشیم.

به گفته شیخ ویسی سال گذشته توسعه کشت گیاهان دارویی در سطح حدود هزار هکتار از منابع طبیعی استان کرمانشاه انجام شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه سپس از برنامه ریزی در راستای توسعه کشت گونه هایی همچون زو، موسیر، آویشن، کنگر، سورانه، زعفران و... در رویشگاه های طبیعی استان خبر داد و افزود: کشت گیاهان دارویی در منابع طبیعی استان با در نظر گرفتن اولویت هایی همچون بازار مصرف، ارزش اقتصادی، شرایط رویشگاهی و... انجام می شود.

شیخ ویسی در ادامه با اشاره به اینکه گونه های بومی و محلی هر منطقه از حیث نیاز آبی، شرایط اقلیمی مورد نیاز و... با شرایط موجود در آن منطقه سازگاری دارند، گفت: ویژگی مهم گیاهان دارویی بومی این است که نیاز آبی بالایی نداشته که این مسئله با توجه به خشکسالی های حادث شده و بحران آب می تواند مهم باشد.

وی سپس از راه اندازی یک نهالستان گیاهان دارویی در استان کرمانشاه در سال جاری خبر داد و گفت: این نهالستان در شهر کرمانشاه و با هدف تولید نشاء و بذور مورد نیاز استان راه اندازی خواهد شد.

به گفته شیخ ویسی حدود 140 گونه گیاهی دارویی و صنعتی در رویشگاه های جنگلی و مرتعی استان کرمانشاه وجود دارد.