رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

ایجاد ۲۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد ۲۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی

ایجاد ۲۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه از ایجاد ۲۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه، طی سال جاری۲۳۱ میلیارد و ۶۹۵ میلیون ریال از میزان تسهیلات اشتغال پرداختی از محل اعتبارات بانک های عامل و مابقی آن از منابع امدادی تامین اعتبار شده است.

تسهیلات اشتغال کمیته امداد از منابع امدادی و بانکی تامین و برای ایجاد کسب و کار زود بازده در اختیار مددجویان تحت حمایت قرار می گیرد. رشید جلیلیان، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال نزدیک به دو هزار و ۱۱۶ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت در استان ایجاد شده است، گفت: بیش از ۲۸۶میلیارد و ۱۶ میلیون ریال تسهیلات از منابع امدادی و بانکی برای ایجاد این فرصت های شغلی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در استان پرداخت شده است.

وی افزود: طی سال جاری۲۳۱ میلیارد و ۶۹۵ میلیون ریال از میزان تسهیلات اشتغال پرداختی از محل اعتبارات بانک های عامل و مابقی آن از منابع امدادی تامین اعتبار شده است. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مشاغل مددجویان کرمانشاهی در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فعالیت های صنعتی و خدمات ایجاد شده اند.

جلیلیان با یادآوری اینکه از ابتدای فعالیت های اشتغال کمیته امداد تاکنون ۵۴ هزار طرح شغلی با اعطای تسهیلات به مددجویان تحت حمایت در استان اجرایی شده است، افزود: مجریان ۳۵ هزار طرح از این طرح ها؛ خودکفا و هم اکنون از گردونه حمایت های کمیته امداد خارج شده اند.

وی با بیان اینکه علی رغم عدم موفقیت و رکود هزار طرح شغلی اجرایی از سوی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه هم اکنون بیش از ۱۸ هزار طرح اشتغال مددجویی در استان فعال است، خاطرنشان کرد: این ۱۸ هزار طرح موجب ایجاد اشتغال پایدار برای بیش از ۲۲ هزار و ۸۸۱ نفر در استان شده که موفقیت این طرح های اجرایی در گرو نظارت های فنی و دقیق کارشناسان مجرب کمیته امداد بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: هم اکنون درآمد ۲۲ هزار مددجوی تحت حمایت در استان کرمانشاه که در طرح های اشتغال به کار گمارنده شده اند پنج هزار و ۶۸۸ نفر بیش از ۱۰ میلیون ریال است.

وی افزود: همچنین درآمد هشت هزار و ۲۰۴مددجوی تحت حمایت در استان نیز بین پنج تا ۱۰ میلیون ریال و مابقی کمتر ازپنج میلیون ریال است.

جلیلیان گفت: کمیته امداد با اعمال نظارت های فنی و تخصصی بر طرح های خودکفایی و ارائه مشاوره های شغلی به مجریان این طرح ها موجبات موفقیت و درآمدزایی مددجویان را فراهم می کند.