رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

ایجاد 78 فرصت شغلی برای افراد جویای کار در قصرشیرین ،امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 78 فرصت شغلی برای افراد جویای کار در قصرشیرین ،امسال

امسال 78 فرصت شغلی برای افراد جویای کاردر قصرشیرین ایجاد شد

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: امسال تاکنون 78 فرصت شغلی جدید برای افراد جویای کار در این شهرستان ایجاد شده است. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه و اشتغال قصرشیرین افزود: این تعداد شغل توسط پنج دستگاه های اجرایی شهرستان برای افراد جویای کار صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: با توجه به تغییر سیاست های دولت در زمینه اشتغال و ایجاد شغل پایدار، تاکنون تعهدات اشتغال در سال 95 به شهرستان ها اعلام نشده است.

وی بیان کرد: پارسال در مجموع 962 شغل جدید برابر با 96 درصد تعهدهای این شهرستان محقق شد که این امر مرهون تلاش و همکاری دستگاه های اجرایی است.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین، مجموع تعهد ایجاد اشتغال در این شهرستان مرزی در سال گذشته را 998 شغل اعلام کرد.

تاتار اضافه کرد که از ابتدای امسال همچنین 50 فقره پرونده تسهیلات اشتغالزا از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) و 20 مورد تسهیلات 120 میلیون ریالی توسط صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

این مقام مسوول گفت: دستگاه های اجرایی می توانند با وجود اعلام نشدن تعهدات اشتغال امسال، همچنان اشتغال های ایجادی خود را در سامانه اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند.

تاتار با اشاره به وجود بازارچه های مرزی پرویزخان و خسروی برای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه در قصرشیرین گفـت: باید از ظرفیت های موجود این شهرستان در راستای ایجاد اشتغال جوانان جویای کار به شکل مطلوب استفاده کرد.

وی رویکرد اساسی دولت تدبیر و امید را ایچاد اشتغال پایدار و توسعه در جامعه ذکر کرد و افزود: برای تحقق این مهم علاوه بر شناسایی ظرفیت های موجود، زمینه برای ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز باید فراهم شود.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه با عراق 186 کیلومتر مرز مشترک دارد که در امتداد این مرز دو معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این 2 مرز انجام می شود.

روزانه 800 تا یک هزار و 200 دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و همچنین 500 دستگاه کامیون کالا از طریق مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق (بخش مرکزی) صادر می شود.

همچنین روزانه به طور میانگین 600 دستگاه تانکر سوخت رسان عراقی و ایرانی از مبدا اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی کشورمان وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.

هم اکنون 54 درصد مجموع صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.