جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد 914 فرصت شغلی پایدار برای مددجویان کمیته امداد کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 914 فرصت شغلی پایدار برای مددجویان کمیته امداد کرمانشاه

ایجاد 914 فرصت شغلی پایدار برای مددجویان کمیته امدادکرمانشاه

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه گفت: امسال 914 فرصت شغلی پایدار برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد کرمانشاه، رشید جلیلیان روز پنجشنبه با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 705 مددجوی تحت حمایت در استان کرمانشاه با بهره مندی از تسهیلات اشتغال، طرح های خودکفایی اجرا کرده اند گفت: بیش از 89 میلیارد و 390 میلیون ریال تسهیلات در راستای اجرای این طرح های اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اعطا شده است.

وی افزود: 63 میلیارد و 515 میلیون ریال از این تسهیلات از منابع قرض الحسنه بانک های عامل و مابقی آن از محل اعتبارات امداد تامین و به مددجویان پرداخت شده است.

جلیلیان با یادآوری اینکه تسهیلات اشتغال در راستای اجرای طرح های کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، فعالیت های صنفی و صنعتی و خدمات به مددجویان تحت حمایت اعطا می شود، خاطرنشان کرد: بیشترین مشاغل ایجاد شده از سوی مددجویان تحت حمایت در استان مشاغل خدماتی بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه اظهار کرد: همچنین امسال 209 مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه طی تعامل با موسسات کاریابی دارای شغل پایدار شده اند.

وی گفت: موسسات کاریابی و کارفرمایانی که مددجویان این نهاد را به کار گمارند از بسته های تشویقی و حق بیمه کارفرما در سال اول به میزان 100 درصد و 50 درصد در سال دوم برخوردار می شوند.

جلیلیان در ادامه به فعالیت 16 هزار و 542 طرح اشتغال مددجویی در استان کرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: این طرح ها طی پنج سال گذشته با بهره مندی از تسهیلات اشتغال اجرایی شده و هم اکنون از سودآوری قابل ملاحظه ای برخوردارند.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل موفقیت طرح های اشتغال فعال در استان اعمال نظارت های فنی و تخصصی بر این طرح ها و ارایه مشاوره های شغلی به مددجویان مجری بوده، ادامه داد: 17 هزار نظارت فنی از ابتدای سال 95 تاکنون بر تمامی طرح های اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه اعمال شده است.

جلیلیان همچنین با اشاره به اینکه مددجویان مجری طرح های موفق اشتغال در صورت صلاحدید کمیته امداد توانمند تلقی شده و از گردونه حمایتی کمیته امداد خارج می شوند تصریح کرد: در سال 94 بیش از سه هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه توانمند و خودکفا شدند که پیش بینی می شود امسال نیز دو هزار خانوار مددجو در استان خودکفا شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه در پایان با تاکید بر اینکه تمامی خدمات امداد با هدف توانمندسازی خانوارهای مددجو به آنان ارائه می شود اظهار کرد: آن دسته از مددجویان دارای مهارت و متقاضی تسهیلات اشتغال می توانند به دفاتر کمیته امداد در استان مراجعه و از این تسهیلات در راستای توانمندی استفاده کنند.

در استان کرمانشاه بیش از 160 هزار نفر از جمعیت 2 میلیون نفری آن زیر پوشش کمیته امداد کرمانشاه قرار دارند.