سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

ایران از جنگ استقبال نمی‌کند، اما اگر ‌رخ دهد آن را به نقطه ‌قوت نظام تبدیل می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران از جنگ استقبال نمی‌کند، اما اگر ‌رخ دهد آن را به نقطه ‌قوت نظام تبدیل می‌کند

ایران از جنگ استقبال نمی‌کند، اما اگر ‌رخ دهد آن را به نقطه ‌قوت نظام تبدیل میکند

استاندار کرمانشاه گفت: ایران از جنگ استقبال نمی‌کند، اما وقتی‌رخ دهد آن را به نقطه‌قوت نظام تبدیل می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در مراسم رژه نیروهای مسلح کرمانشاه، سه کارکرد را برای برپایی مراسم رژه نیروهای مسلح بیان کرد و گفت: این مراسم در درجه اول یادآور روزهای دفاع مقدس است، چرا که در قرآن به مسلمانان دستور داده شده که نعمت‌های خود را به یاد داشته ‌باشید.

وی پاسداشت ایثارها، رشادت‌ها، شهادت‌ها و رنج‌هایی است که مردم این آب و خاک در هشت سال دفاع مقدس از خود نشان دادند را از دیگر اهداف برپایی این مراسم عنوان کرد. استاندار کرمانشاه گفت: دلیل سوم برگزاری این مراسم، نشان دادن گوشه‌ای از اقتدار نظام است.

رازانی در ادامه یادآور شد: بر اساس مبانی دینی ما اصلا نمی‌توانیم جنگی را شروع کنیم و در دوران هشت ساله دفاع مقدس هم ما آغازگر جنگ نبودیم و همه دیدند که این جنگ بر ما تحمیل شد، لذا عنوان جنگ تحمیلی را بر آن نهاده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: نطفه جنگ ایران و عراق در زمان پیش از انقلاب و بر سر مسائلی همچون مالکیت سرزمینی و عرب و عجم و ... بسته شده بود، اما حکومت وقت عراق از وقوع انقلاب اسلامی سوء استفاده کرد و چون تصور می‌کرد می تواند به راحتی ایران را اشغال کند، دست به این حمله زد.

استاندار کرمانشاه گفت: عراق در زمان حمله به ایران هم چراغ سبز آمریکا را داشت و هم اتحاد جماهیر شوری ارتش صدام را به صورت کامل مسلح کرده بود. یعنی دو بلوک قدرتمند شرق و غرب با صدام بودند و حتی کشورهای دیگری همچون آلمان با فروش سلاح های شیمیایی به عراق از صدام حمایت می‌کرد.

رازانی افزود: اغلب کشورهای منطقه نیز پشت سر صدام بودند، به نحویکه حتی پادشاه اردن هنگام شلیک گلوله توپخانه عراق به سمت مرزهای ایران، در کنار صدام حضور داشت.

وی یادآور شد: شاید به جرات بتوان گفت که 99 درصد قدرتهای فرصت طلب جهان پشت سر صدام و همراه و پشتیبان او بودند. استاندار کرمانشاه اظهارکرد: اما به لطف خداوند و با درایت و تدابیر امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، ملت ایران در برابر یک جهان ایستاد و پیروز شد.

وی گفت: در همین استان کرمانشاه که به سینه ستبر ایران اسلامی معروف شده و آن روزها کاملا درگیر جنگ بود، صدام از هر وسیله‌ای برای نابودی و تصرف این آب و خاک استفاده می کرد. صدام 130 نقطه شهری را در سراسر ایران بارها و بارها مورد حمله موشکی قرار داد و حتی دست به اعمال وحشیانه‌ای همچون حملات شیمیایی زد.

استاندار کرمانشاه گفت: در همین استان کرمانشاه و تنها در روستای زرده 300 نفر بر اثر حملات شیمیایی عراق شهید شدند و بعد از گذشت سالها هنوز هم آثار آن در این منطقه به وضوح قابل مشاهده است. رازانی اظهارکرد: صدام حتی منافقین کوردل را هم به خدمت گرفت که شاید بتواند بر ایران غلبه کند.

اما او نمی‌دانست که در این سوی مرز ایران، زن و مرد و کودک، فقیر و غنی، کارگر و کارمند و کشاورز و همه و همه ایستادده اند و از کشور دفاع می‌کنند. وی تاکید کرد: در همین استان که حدود 10 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده بیش از 1500 شهید اهل سنت و شماری از آنها شهدای اهل حق هستند، بنابراین دفاع از کشور تنها منحصر به شیعیان نبود، بلکه همه اقوام و مذاهب درگیر جنگ بودند و از کشور خود دفاع می‌کردند. استاندار کرمانشاه در پایان تاکید کرد: ایران از جنگ استقبال نمی‌کند، اما وقتی ‌رخ دهد آن را به نقطه‌ قوت نظام تبدیل می‌کند.