رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

ایران بالاترین ضایعات و دور ریز موادغذایی را در جهان دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران بالاترین ضایعات و دور ریز موادغذایی را در جهان دارد

ایران بالاترین ضایعات و دور ریز موادغذایی را در جهان دارد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه غذا، یکی از چالش های جهان در آینده است گفت: متاسفانه ایران بالاترین آمار ضایعات و دو ریز مواد غذایی را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، امید عبدی  در سخنرانی پیش از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه کرمانشاه با اشاره به روز جهانی غذا به اهمیت و چالش های آن پرداخت و اظهار داشت:۲۵ مهر روز جهانی غذا است که فرصتی برای همدردی با گرسنگان جهان خواهد بود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اسراف غذا را یک پدیده مذموم دانست و گفت: هم اکنون یکی از دغدغه های دنیا تغییر آب و هوایی، محیط زیستی و هدر رفت مواد غذایی است و کشور ما بالاترین آمار ضایعات و دور ریز مواد غذایی را در دنیا دارد.

وی با اشاره به افزایش جمعیت دنیا، گفت: براساس پیش بینی ها درآینده نزدیک جمعیت دنیا به ۹ میلیارد نفر می رسد و تامین مواد غذایی برای آن یک چالش محسوب خواهد شد.

عبدی همچنین به دور ریز مواد غذایی و استفاده از غذاهایی که مخاطرات زیادی دارند اشاره کرد و افزود: اغلب بیماری های غیر واگیر دار ناشی از مصرف غذاهای بی ارزش چون چربی ها، فست فودها و... است.

این مسئول با بیان اینکه دولت ها وظیفه تأمین امنیت موادغذایی را دارند، گفت: خوشبختانه کشور ما در این زمینه خوب عمل کرده اما هنوز مشکلاتی در این زمینه داریم و توجه به تغذیه سالم و امنیت غذایی جزو سیاست های اصلی کشور ما است که بار ابتلا به بیماری های غیر واگیر ناشی از آن کاهش می یابد.

وی با اشاره به سیاست های دولت طی دو سال اخیر برای این موضوع، گفت: ایمنی غذا علاوه بر دولت یک وظیفه همگانی است. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه بر کاهش نمک، قند وچربی در مواد غذایی تاکید کرد و بیان داشت: طی یکی دو سال اخیر نشانگر تغذیه روی ۸۰ درصد مواد غذایی نصب شده که مصرف کننده با این نشانگرها، موادغذایی سالم را تشخیص دهند.

عبدی، هزینه درمان بیماری ها را بسیار بالا دانست و بر پیشگیری تاکید کرد و افزود: عدم توجه به حوزه غذا علاوه بر مشکل اقتصادی، خطر سلامتی هم دارد و از طرفی مصرف کنندگان باید به برچسب غذای سالم بر روی محصولات غذایی خصوصا غذاهای وارداتی برای پیشگیری از مخاطرات آنها توجه و دقت لازم را داشته باشند.

این مسئول بر گرایش مردم به سمت موادغذایی و سفره های سنتی ایرانی تاکید و گرایش به غذاهای فست فود غربی را یکی از عوامل ابتلا افراد به بیماری هایی چون سرطان و بیماری های قلبی دانست.

وی وجود غذاهای ناسالم در درون مهدکودک ها و ... را یک مشکل دانست و گفت: این مشکل باید توسط نهادهای ذیربط مرتفع شده و بتوانیم یک الگوی غذایی سالم را جایگزین آن کنیم.