جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

ایران در حوزه دفاعی یکی از ابرقدرت‌ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران در حوزه دفاعی یکی از ابرقدرت‌ها است

ایران در حوزه دفاعی یکی از ابرقدرت‌ها ست

 مشاور عالی استاندار کرمانشاه گفت: ایران اسلامی باید در حوزه پدافند غیر عامل در فهرست کشورهای پیشرفته دنیا قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، جعفر همتی در مراسم صبحگاه مشترک دانش آموزی و به صدا درآمدن زنگ پدافند غیر عامل در مدارس استان که به صورت نمادین در دبیرستان حمزه سید الشهدا(ع) شهر کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز ایران اسلامی با مجهز بودن به پیشرفته ترین موشک ها و تجهیزات دفاعی در فهرست قدرتمندترین کشورهای دنیا به حساب می آید، به  توان بالای نظامی کشور اشاره کرد و گفت: موشک های شهاب 3 و موشک هایی که هنوز رونمایی نشده اند نشان از توان بالای نظامی کشور دارند.

همتی توان کشور در حوزه دفاعی را بالا ارزیابی کرد و افزود: این توانایی ها در حالیست که بنا به اعلام فرماندهان نظامی همه آنچه که به دشمنان نشان داده شده خیلی کمتر از توان واقعی نظامی کشور است.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در بحث پدافند عامل و در حوزه دفاعی یکی از ابرقدرت ها محسوب می شود، گفت: نظام جمهوری اسلامی همانگونه که در بحث پدافند عامل توانسته به موفقیت های چشمگیری دست یابد، باید خود را در حوزه پدافند غیر عامل نیز در فهرست کشور های پیشرفته دنیا قرار دهد.

همتی از ضعیف بودن در بحث پدافند غیرعامل به عنوان یک ضعف بزرگ یاد کرد و بر لزوم توانمند سازی کشور در حوزه پدافند غیر عامل تاکید کرد و افزود: ایران اسلامی به عنوان یک قدرت اسلامی بزرگ در جهان باید بیشتر روی بحث پدافند غیرعامل کار کرده تا در زمان بروز خطرات طبیعی و غیرطبیعی بتواند شرایط را بهتر مدیریت کند.

 مشاور عالی استاندار کرمانشاه در ادامه از استقلال به عنوان یکی از اصول اصلی انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و با اشاره به وابستگی های کشور در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در آن سال ها آمریکایی ها و دیگران در تمام تصمیم گیری ها و برنامه های کشور دخالت مستقیم داشتند.

وی حفظ استقلال حاصل شده را استراتژی اصلی نظام دانست و گفت: در سایه این استقلال می توان نظام را حفظ کرد.

وی با اشاره به بی عرضگی های شاهان ایران در دوران قبل از انقلاب، وسعت سرزمین ایران را در ادوار مختلف تاریخی متفاوت دانست و گفت: روزگاری آذربایجان و افغانستان و بحرین و ... جزو ایران بودند و همه این کشور ها و خیلی دیگر از نقاط در سایه بی عرضگی شاهان ایران از دست رفته اند، اما در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی به بیگانگان واگذار نشده است.

مشاورعالی استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه استقلال امروز کشور به آسانی به دست نیامده است، گفت: برای کسب این استقلال بیش از 200 هزار شهید، 600 هزار جانباز و 40 هزار آزاده تقدیم نظام شده است.