رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

این شب‌ها را برای رسیدن به حاجاتتان از دست ندهید - نمایش محتوای خبر

 

 

این شب‌ها را برای رسیدن به حاجاتتان از دست ندهید

این شب‌ها را از دست ندهید

امام جمعه قصرشیرین شب‌های قدر را سرشار از رحمت و برکت دانست و به افراد توصیه کرد: این شب‌ها را برای رسیدن به حاجاتشان از دست ندهند.

حجت الاسلام علی ملکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، از شب‌های قدر به عنوان شب‌های نزدیک شدن به پروردگار یاد کرد و گفت: این شب‌ها فرصت خوبی است تا انسان‌ها به سوی معبود خود بشتابند و به منبع لایزال الهی تمسک بجویند.

امام جمعه قصرشیرین مساجد را خانه خداوند دانست و به همه کسانی که حاجتی دارند توصیه کرد در شب‌های قدر میهمان مساجد شوند تا دعاهایشان مستجاب شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شب قدر شبی است که در آن تمامی ملائکه به زمین می آیند، گفت: این شب‌ها شب‌هایی است که به بیان صریح قرآن ارزش عبادت آن از هزار ماه بیشتر است و این مهم اهمیت برنامه ریزی برای بهره گیری معنوی از این شبها را نشان می‌دهد.

ملکی گفت: عظمت شب‌های قدر تاجایی است که خداوند سوره ای را در قرآن به این نام آورده و هر شب آن را برتر از هزار ماه دانسته است.

امام جمعه قصرشیرین شب‌های قدر را شب تقدیر و سرنوشت دانست و گفت: در روایات آمده که در این شب‌ها تقدیر یک ساله انسان نوشته می شود و چه بسا تقدیر همه عمر او در این شب‌ها عوض شود.

ملکی افزود:دراین شب‌ها رحمت خداوند شامل حال همه بندگانش می‌شود و خوشا به حال کسانی‌که حداکثر استفاده را از برکات معنوی شب‌های قدر ببرند.

وی به همگان توصیه کرد: شب‌های قدر را برای خوب شدن و خوب ماندن از دست ندهند و با قلبی پاک و نیت خالص به سمت خوبی‌ها بروند.

ملکی شب زنده داری در شب‌های قدر را از اعمال مورد تاکید این شب‌ها دانست و گفت: نماز خواندن، خواندن قرآن و تفسیر آن، ذکر گفتن، توسل به ائمه و قرآن بر سر گذاشتن و خواندن دعاهای مخصوص این شب‌ها که در مفاتیح الجنان آمده از آداب شب‌های قدر است.