سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

آیین تودیع و معارفه فرمانده قرارگاه غرب ارتش - نمایش محتوای خبر

 

 

آیین تودیع و معارفه فرمانده قرارگاه غرب ارتش

آیین تودیع و معارفه فرمانده قرارگاه غرب ارتش در تالار گل نرگس کرمانشاه آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در این مراسم که امیر سرتیپ دکتر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آیت الله مصطفی علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان استانی حضور دارند، امیر سرتیپ دکتر کیومرث حیدری در سخنانش ولایت را از بزرگترین نعمت های الهی دانست و گفت: بالاترین شکرگذاری نسبت به ولایت اطاعت از ولایت است و همه ما باید مطیع محض ولایت باشیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اعلام اینکه آنچه ولی فقیه می فرمایند باید همان را عمل کنیم نه تفسیرش را تاکید کرد؛ بحمدالله ارتش و نیروهای مسلح ما به خاطر آنکه مستقیما تحت فرمان ولایت اند، بستر ولایتمداری در بینشان گسترده است و روز به روز هم شاهد شکوفایی چهره های ولایی و نورانی در میان نیروهای مسلحیم که هر کدام به عظمت یک تاریخ توانسته اند نقش آفرینی کرده و در خدمتگذاری به ولایت فقیه کوشا باشند. وی تصریح کرد؛ بدون شک نیروهای مسلح ایران امروز به عنوان یک حقیقت، با نیروهای مسلح جهان 3 تفاوت ماهوی دارند.

اول، تفاوت در ماموریت است. چرا که ماموریت نیروهای مسلح ما پاسداری از تاج و تخت هیچ پادشاه و امیر و سلطانی نیست بلکه ماموریت اصلی آن ها اعتلاء کلمه الله و پاسداری از دین خداست.

امیر حیدری دومین تفاوت را، تفاوت در ماموریت اعلام کرد و گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تابع ولی فقیهی هستند که خود حاکم شرع است و از این نظر که هم بر طبق قانون اساسی ماموریت دارند و هم بر طبق دین و شریعت اسلام، ماموریتشان شرعی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، سومین تفاوت را، تفاوت در مشروعیت و قانونی بودن برشمرد و افزود: امروز ما به عنوان مطیعان فرمان جانشین امام زمان (عج)، از صرف یک نیروی نظامی بودن خارج شده ایم، و به جنودالله و سربازان خدا ارتقاء یافته ایم. سرباز خدا هم طرف معامله اش خداست و همواره در حال معامله با معبودش دیده می شود.

امیر حیدری، وجود مبارک و نورانی ولی امر مسلمین و تحت فرماندهی او را تمایز اصلی نیروهای مسلح ایران برشمرد و تصریح کرد؛ به همین واسطه تلاش ما جهاد در راه خداست، و بدون شک کشته شدنمان هم شهادت در راه خداست. یعنی همان شهادتی که قرآن کریم آن را تعریف کرده و معنایش، معامله با خدای متعال است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران سپس، از امیر منوچهر کاظمی به عنوان امیری ولایی، سربازی فداکار و مسلمانی جان فدا یاد کرد و گفت: از اواسط دهه 70 ایشان را می شناسم.

او چهره کم نظیری است درولایتمداری و تبعیت از ولی امر مسلمین، نه با شعار، بلکه با عمل. و نه با عمل در عرصه های آسان، بلکه عمل در عرصه های سخت، که همواره هم حضورش اثربخش بوده است. حقیقتا ایشان در همه عرصه ها ولایتمداری را به منصه ظهور رسانده است.

در پایان مراسم، از تلاش های امیر منوچهر کاظمی تجلیل، و امیر فرهاد آریانفر به عنوان فرمانده ارتش در استان کرمانشاه و ارشد نظامی نزاجا در غرب کشور منصوب شد.