جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

باران و برف در راه استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

باران و برف در راه استان کرمانشاه

بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، سامانه ای نسبتاً قوی از بعدازظهر امروز تا تا پایان هفته جو منطقه را تحت تاثیر گرفته به تناوب سبب بارندگی و در برخی نقاط وزش باد همراه با رعدوبرق در سطح استان خواهد شد.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکزکرمانشاه سعید قاسمی کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت : براساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، سامانه ای نسبتاً قوی از بعدازظهر امروز تا تا پایان هفته جو منطقه را تحت تاثیر گرفته به تناوب سبب بارندگی و در برخی نقاط وزش باد همراه با رعدوبرق در سطح استان خواهد شد.

بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی بصورت برف، در نواحی معتدل به شکل باران و برف و در مناطق گرمسیر به شکل باران خواهد بود.

شرایط ناپایدار طی امشب تا عصر فردا بویژه در نیمه شرقی و نواحی جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار بوده، بارش در مناطق گرمسیر و معتدل، موجب آبگرفتگی معابر عمومی و در مناطق سردسیر، بویژه در گردنه ها و جاده های برفگیر، سبب کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد وسائل نقلیه خواهد شد. لازم به ذکر است؛ از روز سه شنبه تا پایان هفته، بارش بیشتر در اورامانات و نواحی غربی استان متمرکز خواهد بود.

انتظار می رود؛ بارش تجمعی برف در پایان فعالیت این سامانه، در نواحی سردسیر و کوهستانی (بویژه اورامانات) سنگین بوده، ارتفاع برف به طور غالب بین 50 تا 80 سانتی متر به ثبت برسد.