رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

بارش باران و برف از امروز در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش باران و برف از امروز در کرمانشاه

بارش باران و برف از امروز درکرمانشاه

کارشناسان برای هفته آینده کاهش 8 تا 12 درجه ای دما پیش بینی کردند.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت : با ورود سامانه بارش زا،هوای استان طی امروز و فردا ، ابری در بعضی ساعات توام با وزش باد و بارندگی خواهد بود.

سعید قاسمی افزود : شرایط ناپایدار طی امشب و فردا و در نیمه جنوبی استان شدید پیش بینی می شود. او ادامه داد : بارش، علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی و احتمالاً سیلابی شدن مسیل ها، در ارتفاعات، گردنه های برفگیر و برخی نواحی سردسیر، به شکل برف (نسبتاً سنگین) نمود می کند و سبب کاهش دید، کندی و اختلال در تردد وسایل نقلیه می شود.

قاسمی افزود : در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده، سامانه بارش زای دیگری ، که از رطوبت کمتر و هسته سردتری برخوردار است جو منطقه را در برمی گیرد. کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه برای دور روز یاد شده بارش برف و باران در استان پیش بینی کرد و افزود :بارش برف در نواحی اورامانات، نمود بیشتری خواهد داشت.

قاسمی وزش باد ناشی از این شرایط که طی ساعاتی از امروز و روز شنبه و بویژه در نیمه غربی استان شدید خواهد بود؛ ممکن است هوای استان را بخصوص در نواحی مرزی غبارآلود نماید. وی برای روز یکشنبه تا روز سه شنبه کاهش محسوس دمای هوا ، مه و یخبندان پیش بینی کرد .