سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بارندگی سال زراعی گذشته کرمانشاه طی 50 سال اخیر بی‌سابقه بود - نمایش محتوای خبر

 

 

بارندگی سال زراعی گذشته کرمانشاه طی 50 سال اخیر بی‌سابقه بود

بارندگی سال زراعی گذشته کرمانشاه طی 50 سال اخیربی‌سابقه بود

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه معتقد است، بارش‌های سال زراعی گذشته در کرمانشاه طی 50 سال اخیر و دوره آماری بی سابقه بوده است.

شاهرخ پارسا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با بیان اینکه در سال زراعی گذشته (94-95) در کرمانشاه 741 میلی‌متر بارندگی داشتیم، این میزان بارش را در سنوات آماری بی‌سابقه خواند.

وی گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 122 درصد و نسبت به دوره بلندمدت 60 درصد افزایش داشته است. مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه بیشترین بارندگی در این مدت را نیز مربوط به پاوه و به میزان 1269 میلی‌متر و کمترین میزان را نیز مربوط به قصرشیرین و به میزان 512.8 میلی‌متر اعلام کرد.

پارسا یادآور شد: در همین مدت در شهر کرمانشاه نیز 652.9 میلی‌متر بارندگی داشتیم. به گفته این مسئول، بیشترین گرمای رخ داده در تابستان گذشته نیز در مرداد ماه و از قصرشیرین به میزان 51 درجه سانتی‌گراد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: خنک‌ترین شب تابستان را نیز با دمای شش درجه سانتی گراد در کنگاور داشتیم. مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گرمترین دمای شهریور امسال را نیز 48 درجه سانتی و از قصرشیرین عنوان کرد.

پارسا در ادامه در خصوص وضعیت بارندگی‌ها در سال زراعی پیش رو نیز اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود بارش‌های پاییزه امسال از میزان نرمال کمتر باشد.

وی با بیان اینکه بارندگی پاییز امسال دیرتر آغاز خواهد شد، ادامه داد: تاخیر حدود 10 روزه را در آغاز بارندگی‌های پاییزه کرمانشاه خواهیم داشت.