رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بازارچه پرویزخان بامشکلات موجود محورتوسعه صادرات را از دست می‌دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

بازارچه پرویزخان بامشکلات موجود محورتوسعه صادرات را از دست می‌دهد

بازارچه پرویزخان بامشکلات موجود محورتوسعه صادرات را از دست میدهد

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: بازارچه مرزی پرویزخان با وجود مشکلات زیرساختی محور توسعه صادرات را از دست می دهد و مرزهای دیگر جایگزین این ظرفیت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کیوان کاشفی امروز سه شنبه در جلسه توسعه صادرات که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: روزانه باید ۱۵۰۰ کامیون از بازارچه پرویزخان تردد نماید در صورتیکه هم اکنون ۵۰۰ یا ۶۰۰ کامیون در روز تردد دارند و عدد ناچیزی است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه افزود: سختگیری مرزبانی در پرویزخان باعث شد هفته قبل طرف مقابل اعتصاب کند و باید این مشکلات ریشه یابی و حل شود.

وی بیان کرد: طرف عراقی سیستم خاص خود را در بحث ترانزیت کالا دارد و حتی طرف عراقی به ما تاکید کردند که در صورت مواجه با مورد مشکل دار قوانین ایران را در مورد رانندگان عراقی اجرا کنیم و به مسئولان عراقی نیز اطلاع دهیم تا برگه اعتبار راننده متخلف عراقی لغو شود.

کاشفی با ادامه توضیحات افزود: متاسفانه مرزبانی آماری از قاچاق بار کامیون های عراق ندارد و شاید یک یا دو درصد قاچاق صورت گیرد و این مسئله باعث نشود مرز را در تنگنا قرار دهند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه توضیح داد: پرویزخان با وجود این مشکلات محور توسعه صادرات را از دست می دهد و مهران و چزابه و مرزهای جنوب جایگزین می شود.

وی در خصوص مشکل تردد خودروهای سواری از پرویزخان گفت: در این خصوص می توان با راهنمایی و رانندگی همکاری شود تا نگرانی بابت رسوب ماشین های عراق در ایران ایجاد نشود.

کاشفی با تاکید بر ایجاد آزمایشگاه مشتقات نفنی در استان افزود: عبور کامیون های ترانزیتی رویه ای است که تمام مرزهای رسمی از آن برخوردارند اما بهانه گمرک کرمانشاه این است که در پرویزخان زیرساخت نداریم.