جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

بازدید دانشگاهیان دانشگاه‌کربلا از دانشگاه آزاد کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید دانشگاهیان دانشگاه‌کربلا از دانشگاه آزاد کرمانشاه

بازدید دانشگاهیان دانشگاه‌کربلا ازدانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشجویان، استادان و رییس دانشکده پرستاری دانشگاه کربلا از امکانات و توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در راستای همکاری علمی و تحقیقاتی بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، 36 نفر از دانشجویان دانشکده پرستاری دانشگاه کربلا کشور عراق به همراه استادان و رییس این دانشکده ضمن بازدید از امکانات، توانمندیها و زیرساخت‌های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، در نشستی صمیمانه در خصوص بررسی مقدمات ایجاد ارتباط بیشتر و تنظیم تفاهم نامه علمی و همچنین تبادل استاد و دانشجو به بحث و گفت و گو پرداختند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه  در این نشست با بیان شرایط جغرافیایی، تاریخی و سیاسی دو کشور مسلمان و همسایه ایران و عراق گفت: در حال حاضر زمینه‌های ایجاد صلح و دوستی فراوانی بین دو کشور دوست و همسایه وجود دارد و خوشحالم که امروز در پناه این صلح و دوستی میزبان شما هستیم و مشتاق ارتباط بیشتر در زمینه‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و همچنین تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه های دو کشور به ویژه دانشگاه کربلا و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه هستیم.

 نوذر قنبری اظهارکرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با سابقه‌ای 27 ساله و داشتن رشته‌های متعدد در مقاطع کارشناسی تا دکتری یکی از مراکز علمی و قطب‌های تحصیلات تکمیلی در غرب ایران و مجاورت کشور عراق است.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد کرمانشاه با 70 رشته کارشناسی ارشد و 32 رشته دکتری، بیشترین دانشجویان این مقاطع را در بین استانهای غربی کشور دارد.

دبیر هیات امنای دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن تشریح شرایط و سابقه تاسیس رشته‌های پیراپزشکی و پرستاری در واحد کرمانشاه اظهار کرد: با تاسیس رشته‌های پرستاری و پیراپزشکی و جذب دانشجو در این رشته‌ها امکان ارتباط با سایر دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های دیگر به‌ویژه دانشجویان دانشکده پرستاری دانشگاه کربلا فراهم شده و اعلام می‌کنم که این واحد دانشگاهی آمادگی هرگونه ارتباط علمی در این زمینه با دانشگاه کربلا را دارد.

رییس دانشکده پرستاری دانشگاه  کربلا نیز گزارشی از وضعیت آموزشی دانشگاه کربلا و همچنین دانشکده پرستاری آن ارایه و با اعلام آمادگی در خصوص تنظیم تفاهم نامه و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، نماد دانشگاه کربلا و همچنین نماد دانشکده پرستاری را به عنوان هدیه به مسوولان واحد کرمانشاه تقدیم کرد.