سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

بازدید دانش آموزان از مناطق عملیاتی استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید دانش آموزان از مناطق عملیاتی استان کرمانشاه

پیش‌بینی بازدید 100 هزار دانش آموز از مناطق عملیاتی استان

به گفته مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، سال گذشته 780 هزار نفر از یادمان‌ها و نقاط عملیاتی استان کرمانشاه بازدید کردند.

علی یوسفی راد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، افزود: امید است با زیر ساخت‌های فراهم شده در بحث راهیان نور و فرهنگ سازی های صورت گرفته در سال جاری شاهد افزایش آمار بازدیدکنندگان از زیارتگاه‌ها و مناطق عملیاتی استان باشیم.

یوسفی راد با بیان اینکه سال گذشته بیش از 100 هزار نفر در مراکز اقامتی یادمان‌ها و زیارتگاه‌های راهیان نور این استان اسکان داده شدند، ظرفیت اسکان شبانه مراکز اقامتی استان را پنج هزار نفر در شبانه‌روز اعلام کرد.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه افزود: دو اردوگاه در شهر کرمانشاه، دو اردوگاه در شهرستان سرپل ذهاب و یک اردوگاه نیز در شهرستان قصر شیرین برای اسکان زائران راهیان نور آماده هستند، ضمن اینکه از ظرفیت های اسکان دیگر دستگاه ها مثل آموزش و پرورش نیز در ایام شلوغ سال برای اسکان زائران استفاده می شود.

یوسفی راد در ادامه با بیان اینکه سال گذشته 28 هزار نفر از دانش آموزان استان کرمانشاه به مناطق عملیاتی غرب و جنوب اعزام شدند، گفت: پیش بینی می شود امسال این رقم به بیش از 30 هزار نفر برسد.

وی افزود: سال گذشته بیش از 70 هزار نفر از دانش آموزان سراسر کشور از مناطق عملیاتی استان کرمانشاه دیدن کردند و پیش بینی می شود این رقم در سال جاری به بیش از 100 هزار نفر برسد.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه در ادامه هدف از اردوهای راهیان نور را انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل حاضر دانست و گفت: نسل جوان دوران دفاع مقدس را درک نکرده و شناخت زیادی از آن ندارند و اردوهای راهیان نور فرصتی را فراهم می کند تا افراد و به ویژه نسل حاضر واقعیت های سال های دفاع مقدس را درک کنند.

به گفته یوسفی راد یادمان شهدای پاوه، یادمان شهدای بازی دراز، زیارتگاه شهدای مرصاد، یادمان مطلع الفجر گیلانغرب، یادمان شهید بهشتی قصر شیرین و پادگان ابوذر از یادمان‌های فعال استان هستند.