جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

بازدید سیدعلی خمینی از حوزه علمیه امام(ره) کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید سیدعلی خمینی از حوزه علمیه امام(ره) کرمانشاه

بازدید سیدعلی خمینی ازحوزه علمیه امام(ره) کرمانشاه

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی در بازدید از حوزه علمیه امام(ره) کرمانشاه بر رفع مشکلات این حوزه و فعال شدن مجدد آن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، سیدعلی خمینی در این بازدید ضمن حضور بر مزار آیت الله زرندی و قرائت فاتحه، با جمعی از طلاب و روحانیون نیز دیدار کرد.

حجت الاسلام هادی زرندی تولیت مدرسه علمیه امام(ره) کرمانشاه در این دیدار با اشاره به تاریخچه ساخت این مدرسه گفت: سال 1363 مرحوم آیت الله زرندی به حضور امام (ره) رفته و اجازه تاسیس این مدرسه علمیه را برای استان گرفتند، چرا که ضرورت داشت کرمانشاه بعنوان مهمترین شهر شیعه نشین غرب کشور مدرسه علمیه ای در خور شان علما و روحانیون داشته باشد.

وی افزود: سال 1365 زمین این مدرسه خریداری شد، اما بعلت مشکلاتی که با میراث فرهنگی پیش آمد، ساخت آن به تاخیر افتاد تا اینکه سال 1377 با حضور رییس جمهور وقت کلنگ آن به زمین زده شد و امروز شاهد فضایی مناسب برای تحصیل طلاب هستیم.

زرندی ادامه داد: متاسفانه بعلت مشکلاتی که پیش آمده و بی مهری صورت گرفته، امروز این مدرسه تعطیل است و همین باعث دلسردی طلاب شده، بگونه ای که 16 نفر آنان انصراف داده اند.

حجت الاسلام سیدعلی خمینی نیز در این دیدار اظهار کرد: امیدوارم مشکلات به شیوه معقول و با سرعت مرتفع شود، زیرا هیچ کس نمی پسندد این مکان مناسب بلا استفاده بماند.

وی افزود: پیگیر رفع مشکل این مدرسه خواهم بود و امیدوارم به هر شکل که به صلاح این مدرسه است، مشکل مرتفع شود.

خمینی افزود: در سفری که به قم خواهم داشت، این موضوع را بصورت ویژه پیگیری می کنم.