سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازرسین بهداشت محیط کنگاور به لوازم و تجهیزات ویژه بازرسی مجهز شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

بازرسین بهداشت محیط کنگاور به لوازم و تجهیزات ویژه بازرسی مجهز شدند

بازرسین بهداشت محیط کنگاور به لوازم و تجهیزات ویژه بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مجهز شدند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، با تجهیز بازرسین بهداشت محیط به تجهیزات سیار سنجش فاکتورهای تجهیز بازرسین بهداشت محیط کنگاور به لوازم و تجهیزات ویژه بازرسیسلامت محیط و مواد غذایی ، بازرسی و قضاوتها با دقت و سرعت بیشتری انجام خواهد شد .

رئیس مرکز بهداشت کنگاور با اشاره به این که خرید این تجهیزات در راستای توانمند سازی و تقویت و ارتقاء کیفی بازرسی ها توسط کارشناسان گروه مهندسی بهداشت محیط شهرستان انجام شده، گفت : این تجهیزات شامل دستگاه سنجش سلامت روغن ، انواع دماسنج های تماسی ، غیر تماسی و محیطی ، دستگاه PH متر ، کدورت سنج ، رطوبت سنج و دستگاه شوری سنج می باشد.

کامیار رستم آبادی افزود : از این به بعد بازرسین بهداشت محیط قادر خواهند بود به سرعت در خصوص سلامت روغن هایی که در اغذیه فروشیها و قنادیها مصرف می شوند ، سلامت گوشت و شرایط نگهداری مواد غذایی در یخچال و سردخانه ها ، همچنین اندازه گیری میزان نور ، دما ، رطوبت و کدورت آب آشامیدنی اظهار نظر کنند .

وی گفت : کارگاه آموزشی نحوه استفاده از این تجهیزات با حضور بازرسین بهداشت محیط برگزار شد که کارشناسان ضمن فراگیری نحوه استفاده از این تجهیزات با شرایط و فاکتورهای قابل اندازه گیری نیز آشنا شدند. به گفته رییس مرکز بهداشت ، شرح مختصری از موارد استفاده این تجهیزات به شرح ذیل می باشد: دستگاه تست روغن یا TPM : جهت سنجش پروکسید روغن در حال استفاده در مراکز تهیه مواد غذایی (اغذیه فروشی ها ، کارگاههای شیرینی پزی و ...) دماسنج نفوذی : جهت بررسی میزان برودت قسمتهای داخلی مواد غذایی دستگاه PH متر : جهت اندازه گیری میزان اسیدیته و PH مواد غذایی علی الخصوص نانوائیها ( رومال و خمیر) شوری سنج به منظور تعیین میزان نمک محلول در مواد غذایی و آب کدورت سنج جهت اندازه‌گیری مقدار کدورت برای آب آشامیدنی، استخر و... رطوبت سنج : جهت اندازه گیری رطوبت محیط انبار های نگهداری مواد غذایی دماسنج محیطی : جهت اندازه گیری میزان برودت سردخانه ها و یخچال ها نسبت ظرفیت و به میزان مواد غذایی موجود در آنها دستگاه تست میکروبی از سطح ،جهت شناسایی باکتری حفظ بهداشت و کنترل آلودگی...