سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بازرسی خبازیهای سنقر و کلیایی بیش از 400 بار - نمایش محتوای خبر

 

 

بازرسی خبازیهای سنقر و کلیایی بیش از 400 بار

خبازیهای سنقر و کلیایی بیش از 400 بار بازرسی شدند

فرماندار سنقر و کلیایی گفت: از ابتدای شهریور ماه تاکنون توسط بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و مرکز بهداشت، 405 مورد بازرسی از خبازی های شهر و روستاهای این شهرستان انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یاور محمدی روز شنبه در جلسه آرد و نان سنقر و کلیایی افزود: در این راستا 18 پرونده تخلف خبازیها به مبلغ 30 میلیون ریال جریمه نقدی توسط تعزیرات حکومتی تشکیل شده که 17 مورد آن مختومه و یک مورد دیگر در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه کیفیت، کمیت، قیمت و اهمیت رعایت بهداشت در پخت و عرضه نان، زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: کنترل و بازرسی از خبازیها از سوی بازرسان بایستی با جدیت بیشتر از گذشته انجام گیرد.

فرماندار سنقر و کلیایی گفت: امروز دولت تدبیر و امید در بحث بهداشت و درمان بیشترین هزینه ها را متحمل می شود که بایستی قوانین و معیارهای بهداشتی در خبازیها بخصوص میزان سبوس استاندارد در آرد تولیدی در کارخانه ها و استفاده در خبازی ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

بررسی درخواست های متصدیان خبازیها در بحث انتقال محل، تغییر در پخت و احداث واحد های جدید خبازی و انتخاب بهترین واحد خبازی و تشویق آن، مواردی بود که در جلسه آرد و نان این شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفت.

سنقر و کلیایی با 92 هزار نفر جمعیت در فاصله 86 کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و 140 واحد خبازی در شهر و روستا فعال هستند.