جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بازرسی هدفدار از معادن استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازرسی هدفدار از معادن استان کرمانشاه

بازرسی هدفدار از معادن استان

با هدف ارتقای سطح ایمنی و حساس‌سازی کارفرمایان، بازرسی هدفدار معادن در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، در ادامه بازرسی های هدفدار ازکارگاه های پرخطر ، همزمان با سراسر کشور بازرسین کار از معادن استان بازدید کردند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در حاشیه این بازرسی گفت: هدف از اجرای طرح هدفدار بازرسی از کارگاه های پرخطر ارتقای سطح ایمنی و حساس سازی کارفرمایان، پیمانکاران و کارگران استان است.

داوود یاوری افزود: این طرح در اجرای مدل خود بازرسی درون کارگاهی و به منظور تحقق اهداف بخشنامه های مقام عالی وزارت در حوزه بازرسی کار در استان، صیانت از نیروی کار و کاهش حوادث ناشی از کار، اثربخشی و حساس سازی جامعه هدف، در زمینه موضوع ایمنی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: مطابق با برنامه زمانبندی از قبل تدوین شده، بازرسی از کارگاه های ساختمانی در هفته های گذشته انجام شده و امروز در ادامه بازدید از کارگاه های پرخطر، بازرسان کار از معادن استان بازدید می کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از اجرای این طرح در هفته های آتی خبر داد که طی آن از کارگاه های کشاورزی، دامپروری و صنعتی بازدید به عمل خواهد آمد و موارد ایمنی، حفاظتی و همچنین موارد بهداشتی در این طرح هدفدار به کارگران و کارفرمایان یادآوری می شود.

انجام ۱۴۲ بازرسی هدفدار در استان کرمانشاه وی افزود: از زمان اجرای برنامه تاکنون ۱۴۲ مورد بازرسی از کارگاه های ساختمانی استان صورت پذیرفته و سایر بازرسی ها نیز مطابق با برنامه زمانبندی در حال انجام است.

یاوری ادامه داد: همچنین استقرار و پیاده سازی سیستم های ایمنی مورد نیاز در کارگاه ها و اجرای دقیق مدل خود بازرسی از دیگر اهداف این طرح است، که در نهایت می تواند منجر به کاهش حوادث ناشی از کار شود. مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به هزینه دار بودن تربیت نیروی انسانی ماهر در کارگاه ها گفت: در واقع اجرای این طرح، صیانت از نیروی کار بوده و به نوعی حمایت از خود کارفرمایان است و امیدواریم که با همراهی و همکاری کارفرمایان بتوانیم یک محیط ایمن دارای استاندارد های قانونی برای کارگران در کارگاه های معدنی ایجاد کنیم.

هم چنین در این بازدید از کارگاه های پرخطر - که نمایندگان صنعت، معدن و تجارت، مسئولین ایمنی معادن و بازرسین کار حضور داشتند- رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اهداف طرح گفت: در این بازرسی ها موارد نقص به کارفرمایان اعلام می شود تا نسبت به رفع به موقع آن اقدام کنند.

امیر پرویز نیما اظهار امیدواری کرد: این طرح با همکاری کارفرمایان و کارگران عزیز بتواند حوادث کار- که ناشی از عدم اجرای موارد ایمنی و نقایص در محیط کار است- را تا زیادی کنترل کرده و شرایط ایمن را در محیط های کاری فراهم آورد.

وی افزود بازرسین کار اهرم های حمایتی کارگرو کارفرما محسوب می شوند و ورودشان به کارگاه ها به نوعی حمایتی و پیشگیرانه است وهمراهی کارفرمایان با بازرسین کار، نتیجه اش مصونیت منابع انسانی کشور از کارهای غیر ایمن در محیط های پرخطر کارگاهی است.

لازم به ذکر است، در این بازرسی از معادن شرکت شهاب سنگ، ذوالفقار علی و نگین شاه ملکی بازدید بعمل آمد.