رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

بازرسی 653 واحد صنفی در سرپل ذهاب - نمایش محتوای خبر

 

 

بازرسی 653 واحد صنفی در سرپل ذهاب

بازرسی 653 واحد صنفی درسرپل ذهاب

معاون فرماندار سرپل ذهاب از بازرسی 653 واحد صنفی این شهرستان در یک ماه گذشته خبر داد.

اردشیر حیدری روز پنجشنبه در پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار سرپل ذهاب افزود: از مجموع بازرسی های صورت گرفته 18 واحد صنفی متخلف شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی متخلف به 133 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند اظهار داشت: پرونده واحدهای صنفی متخلف برای صدور رای نهایی و رسیدگی بیشتر به تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شد.
وی عمده تخلفات صورت گرفته از سوی واحدهای صنفی متخلف را گرانفروشی، کم فروشی، صادر نکردن فاکتور، عرضه خارج از شبکه، رعایت نکردن بهداشت و تعطیلی خودسرانه اعلام کرد.
وی بیان کرد: همچنین 72 پرونده متخلفان واحدهای صنفی نیز در دست اقدام است که از این تعداد 58 باب مغازه فاقد پروانه کسب هستند.
وی از نظارت مستمر بر واحدهای صنفی شهرستان همسو با اجرای طرح تنطیم بازار خبرداد و بیان کرد: تنظیم بازار مجموعه ای از مقررات و سیاست ها برای حمایت از تولیدکنندگان، توزیع کنندگان، فروشندگان، مصرف کنندگان و هم افزایی بین عرضه و تقاضا است.
معاون فرماندار سرپل ذهاب مهمترین وظیفه کارگروه تنظیم بازار را سیاست گذاری و نظارت بر تامین و توزیع کالا و مدیریت مطلوب بازار دانست و گفت: نظارت مستمر و مداوم بر مراکز تولید از جمله دامداری ها، مرغداری های گوشتی و تخم گذار، پرورش ماهی، تامین سوخت مراکز تولیدی و کنترل و نظارت بر مراکز توزیع و پخش مواد مورد نیاز مردم باید مورد توجه مسئولان و دستگاه های اجرایی ذیربط قرار گیرد.
حیدری خاطرنشان کرد: اداره دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب موظف است با هماهنگی ادارات مرتبط نسبت به بهداشت ماهی فروشان دوره گرد در سطح شهرستان اقدام کنند.
وی از شهروندان خواست هرگونه تخلف صنفی را از طریق تماس با شماره تلفن گویای 124 ستاد خبری سازمان صنعت، معدت و تجارت اطلاع دهند تا در کمترین زمان مورد رسیدگی قرار گیرد.
سرپل ذهاب با بیش از 85 هزار نفر جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع شده است.