جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

بازسازی ناوگان چاپ استان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازسازی ناوگان چاپ استان

ناوگان چاپ استان بایدبازسازی شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با قدیمی خواندن صنعت چاپ استان و زیرساخت‌های آن، بر بازسازی هرچه سریعتر ناوگان این صنعت در استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه در همایش تجلیل از پیشکسوتان و فعالان صنعت چاپ استان که امروز (24 شهریور) با حضور فعالان این عرصه در محل تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به وجود 74 چاپخانه در سطح استان، اظهار کرد: از این تعداد 45 چاپخانه افست، 16 چاپخانه دیجیتال مجوزدار، هشت چاپخانه بصورت سیلک اسکرین و چهار چاپخانه بصورت لیتوگرافی هستند.

رحیمی زنگنه با اشاره به بازدید از سطح چاپخانه‌های استان، اظهار کرد: مشکلی که در حال حاضر در سطح چاپخانه‌های استان وجود دارد به روز نبودن دستگاه‌های چاپ است.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه عمده این دستگاه‌ها با قدمت بیش از 50 تا 60 سال همچنان با کیفیت کار می‌کنند، اما نیاز است برای رونق و پیشرفت این صنعت در جهت به روز رسانی آن‌ها اقدام شود.

رحیمی زنگنه خاطرنشان کرد: جهت به روز رسانی این صنعت در استان نیاز است تا حوزه صنعت و معدن استان وارد کار شده و از طریق اعطای تسهیلات ارزان قیمت به رونق و مدرنیته شدن این صنعت در استان کمک کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه کمبود نقدینگی را از جمله دیگر مشکلات این صنعت در استان عنوان کرد و افزود: صنعت چاپ استان از کمبود آموزش و نبود نیروهای متخصص نیز رنج میبرد.

رحیمی زنگنه با بیان اینکه کار در حوزه چاپ استان تضمینی است و این صنعت ظرفیت بسیاری برای ایجاد اشتغال دارد، گفت: امیدواریم با پذیرش دانشجو در رشته صنعت چاپ استان که به تازگی راه اندازی شده بتوانیم مشکل کمبود نیروی متخصص این صنعت را تا حد زیادی مرتفع کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بر رفع هرچه سریعتر مشکلات این صنعت در استان تاکید کرد و افزود: چنانچه بتوانیم مشکلات این صنعت را مرتفع کنیم، قادر خواهیم بود از بازار بزرگ این صنعت در استان و کشورهایی مانند عراق، سوریه، ترکیه و حتی کشورهای آسیای میانه بهره‌مند شویم.

رحیمی زنگنه با ابراز تاسف از اینکه بسیاری از مطبوعات استان سفارشات خود را به چاپخانه‌های استانهای دیگر می‌دهند، گفت: در مواردی باید به مطبوعات استان حق داد، زیرا برخی امکانات چاپ مورد نیاز آنها در استان وجود ندارد و در همین راستا باید زیرساخت‌های چاپ در استان تقویت شود.

وی بر حمایت همه جانبه از تمامی افراد سرمایه گذار در این زمینه تاکید کرد و گفت: ناوگان چاپ استان باید هرچه سریعتر بازسازی شود و ما از هر سرمایه‌گذاری در این زمینه حمایت می‌کنیم.

رحیمی زنگنه خاطرنشان کرد: قطعا رونق صنعت چاپ به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی توسعه فرهنگ و هنر موجب رونق بیش از پیش فرهنگ و هنر استان خواهد شد.

در پایان این مراسم از «مجتبی شمس» به عنوان پیشکسوت صنعت چاپ استان و «نادر فتحی» (چاپ شریف) ، «محمدحسین یارمحمدی» (چاپ یارمحمدی) و «علیرضا عزیزی» (چاپ عزیزی از اسلام آبادغرب) به عنوان چاپخانه‌داران نمونه استان تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از «محمدحسین شفیع نیا» (لیتوگرافی سپهر) در بخش پیش از چاپ و «هادی عاطفی» (صحافی سروش) در بخش پس از چاپ تجلیل شد.

در این مراسم از «علی خوانساری» از چاپخانه "رزقی" و «عبدالرضا غلامی» از چاپخانه "کاشفی" نیز به عنوان کارگران نمونه صنعت چاپ تقدیر شد.