جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

بازسازی واقعه غدیر در 8 شهرستان استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازسازی واقعه غدیر در 8 شهرستان استان کرمانشاه

واقعه غدیر در 8 شهرستان استان کرمانشاه بازسازی میشود

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه از بازسازی واقعه غدیر در هشت شهرستان استان همزمان با روز عید غدیر خم خبر داد.

علی یوسفی راد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، افزود: واقعه غدیر همزمان با 18 ذی‌الحجه و روز عید غدیر (30 شهریور)در هشت شهرستان کرمانشاه، اسلام آبادغرب، گیلانغرب، هرسین، دالاهو، صحنه، سنقروکلیایی و کنگاور بازسازی می‌شود.

یوسفی‌راد افزود: مراسم بازسازی واقعه غدیر، غروب روز عید غدیر(سه شنبه، 30 شهریور) با حضور اقشار مختلف مردم در این شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه افزود: تلاش شده تا در این مراسم واقعه غدیر به سبک و سیاق آنچه که در غدیر رخ داده به نمایش گذاشته شود تا حاضران با واقعه غدیر بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: بازسازی واقعه غدیر در هر کدام از شهرستانهای استان با حضور 100 تا 150 نفر از هنرمندان انجام می‌گیرد. مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه در ادامه هدف از بازسازی واقع غدیر را آشنایی بیشتر اقشار مختلف مردم با واقعه غدیر و اتفاقات رخ داده در آن در قالب نمایش زنده عنوان و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این مراسم بتواند نقش مهمی در تبیین جایگاه ولایت در جامعه داشته باشد.

یوسفی‌راد با اشاره به تاثیرگذاری اجرای این نمایش زنده در سنوات گذشته، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود در هریک از این نمایش‌های بین پنج تا هفت هزار نفر حضور داشته باشند. یوسفی‌راد از اقشار مختلف مردم برای شرکت در این مراسم دعوت کرد و گفت: مراسم بازسازی واقعه غدیر در شهر کرمانشاه در بلوار تاقبستان برگزار خواهد شد.