جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

بازگشایی راه پاوه به مریوان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازگشایی راه پاوه به مریوان

بازگشایی راه مریوان

راه ارتباطی شهرستان پاوه در استان کرمانشاه به شهرستانهای مریوان و سروآباد در استان کردستان بعد از گذشت 150 روز برفروبی و بازگشایی شد.

رییس اداره راه و شهرسازی پاوه روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این جاده به دلیل بارش سنگین برف از پنج ماه پیش در محور دالانی مسدود شده بود که امروز با تلاش پرسنل راهداری اداره راه و شهرسازی پاوه کار برفروبی و بازگشایی

آن پایان یافت.
ابراهیم شهریاری اظهار کرد: بعد از10 روز تلاش بی وقفه عوامل راهداری 17 کیلومتر جاده این محور کوهستانی با انجام 238 هزار متر مکعب برفروبی بازگشایی شد.
وی با بیان اینکه ارتفاع برف در بعضی از نقاط این محور به شش متر می رسد گفت: این مسیر به تونلهای طویل و ترسناک برف مبدل شده و مناظر دیدنی را برای مسافران به وجود آورده است.
پرویز ایده پور فرماندار پاوه هم با حضور در محل برفروبی گفت: محور دالانی از جاذبه های بسیار دیدنی این شهرستان است که همواره پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از استان های کرمانشاه، کردستان و دیگر نقاط کشور است.
شهرستان پاوه با داشتن تنوع اقلیمی و وجود چند فصل بطور همزمان در یک آن از نقاط دیدنی استان کرمانشاه است که در 121 کیلومتری کرمانشاه واقع شده است