جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹

باسواد کردن هر نفر هفت میلیون ریال جایزه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

باسواد کردن هر نفر هفت میلیون ریال جایزه دارد

باسواد کردن هر نفر هفت میلیون ریال جایزه دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: هر کسی به یک فرد بی سواد خواندن و نوشتن یاد دهد، این اداره کل حدود هفت میلیون ریال هدیه به او می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سلیمان محبی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه افزود: فردی هم که قبلا بی سواد بوده اگر زیر 20 سال سن داشته باشد، دو میلیون و 340 هزار و اگر بالای 20 سال باشد یک میلیون و 340 هزار ریال هدیه می گیرد.

به گفته وی 'ماموریت سازمان نهضت سوادآموزی، باسواد کردن افراد بین 10 تا 49 ساله است اما اگر افراد بالای 49سال هم متقاضی سوادآموزی باشند، آموزش و پرورش استان برای آنان معلم می فرستد.'
محبی با اشاره به اینکه 200 هزار و 91 نفر بی سواد در استان 2 میلیونی کرمانشاه وجود دارد، گفت: در گذشته کرمانشاه از نظر میزان باسوادی در رتبه 27 کشور بود که با تلاش های سال های اخیر و کمک دستگاه هایی مانند بسیج سازندگی، کمیته امداد و بهزیستی اکنون در رتبه هفت یا هشت کشور قرار دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار کرد: در ابتدای انقلاب 52 درصد از ایرانی ها بی سواد بودند و به همین دلیل امام راحل در اقدامی انقلابی دستور تشکیل نهضت سوادآموزی را صادر و تاکید کردند علاوه بر دستگاه های دولتی باید خود مردم هم وارد میدان شوند.


جدیدترین اخبار

پربیننده ترین اخبار